Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
BORA UZER | June Pub
12 Nisan Perşembe @ 21:30 - 23:50

Bora Uzer XJazz Festivali kapsamında 12 Nisan’da June Jazz Ankara’da.

Bora Uzer multi-enstrümantalist, prodüktor, şarkıcı ve şarkı sözü yazarıdır.

1998 yılında kurulan Kangroove’un solisti olan Bora Uzer, bu grupla istanbul’un en popüler mekanlarında ve festivallerde kalabalıkları dans ettirmeye başardı.

6 sene boyunca Londra’yı merkez alarak; Atlanta, Hamburg, New York ve İstanbul’da müzik çalışmalarını ve konserlerini sürdürdü. Bu süre içinde Londra’da kurduğu stüdyoda; Pino Palladino, Chris Bailley, Pete Adamz ve Jamiroquai’dan Simon Carter gibi bir çok isimlerle çalıştı.

Dünyaca ünlü soul solist Beverly Knight’ın ön grubu olarak Cardiff’ten başlayan ve yaklaşık otuz gün süren bir İngiltere turnesi gerçekleştirdi. Londra’da ünlü Jazz Cafe’de Jocelyn Brown öncesinde sahneye çıktı ve sonrasında yeniden İstanbul’a dönerek yine kendi kurduğu stüdyosunda solo çalışmalarına hız verdi.

İlk Türkçe albümü B1’i 2009 yılında yayınlayan Uzer, bu albüm sayesinde hayran kitlesini genişletmeyi başardı.

Yeteneği ve enerjisi sayesinde kısa sürede sahnelerin aranan ismlerinden birine dönüşen Bora Uzer, 2014 yılında Sevgililer günü için çıkardığı “Sevgilim” ve “Çekingenim” şarkılarından oluşan müzik videosu ile büyük beğeni topladı.

2015 mayıs ayında Hugh Jackman’ın satış rekorları kuran “An Evening with Hugh Jackman” adlı Broadway şovunda Jackman ile birlikte 2 şarkı seslendirmiş olup kapanış Jackman’ın talebi üzerine Uzer’in performansıyla bitti.

Müzik çalışmalarını İstanbul’u merkez alarak New York, Atlanta ve Los Angeles’ta devam eden Uzer, 2017 yılında Los Angeles’ta kaydettiği “Girls Like That” adlı single’ı çıkardı.

Aynı zamanda BUAN projesiyle 2017 yazında büyük ses getiren Uzer, daha önce hiç yapılmayanı yapıyor. Bu ve An kelimelerinden oluşan BUAN projesiyle; anın müziğini yakalamanın peşinde olan Uzer, tüm enstrümanları o anda canlı olarak çalarak anın enerjisiyle yepyeni trackler yaratıyor. Uluslararası elektronik müzik platformunda şimdiden büyük ilgi gören Uzer, yurtiçi ve yurtdışı birçok festivalden davet almaya devam ediyor.

Bora Uzer, 12 Ocak 2018’de çıkardığı; prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ikinci Türkçe albümü “Benim Umrumda” ile sevenleriyle buluşuyor.


Bora Uzer
Bu etkinlik 598 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
12 Nisan Perşembe
Saat:
21:30 - 23:50
Etiketler:

   
 

Mekan

June Pub
Yukarı Bahçelievler Mahallesi, No:, Azerbaycan Cd. No:115
Çankaya, Ankara 06490 Türkiye
+ Google Haritalar
(0312) 223 00 50
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?