Yükleniyor Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.
BUGGE WESSELTOFT | Ankara Palas
8 Şubat Perşembe @ 20:30 - 23:00
50 TL Bilet Al

Norveç’in sınırları zorlamayı seven ve günümüzün en yenilikçi piyanistlerinden Bugge Wesseltoft, Ankara Piyano Festivali kapsamında ilk defa 8 Şubat’ta Ankara Palas’ta sahne alıyor.

Altus Kültür-Sanat tarafından düzenlenen Ankara Piyano Festivali, Bugge Wesseltoft resitaliyle devam ediyor.

Norveçli Bugge Wesseltoft ve özellikle kendisinin solo piyano kayıtlarındaki gibi, sessizliği işitilebilecek kadar canlı kılabilen çok az müzisyen olabilir. Bu solo kayıtlardan en başarılısı “It’s Snowing On My Piano”, hüzünlü dinginlik ve tefekkürün limanı olarak yirmi yıldır el üstünde tutulan klasik bir albümdür. Avrupa’nın dört bir yanındaki dinleyiciler de bu albüme hayatlarında kalıcı bir yer ayırmışlardır. Bugge Wesseltoft ve yapımcısı Siggi Loch da “Everybody Loves Angels”de, “Snowing”in asıl anlayışına dönerler. Başlık, müziğin ilettiği bir tür ağırlıksız huzurun metaforudur ve bu kez sadece kışa yönelik değildir…

Başarı öyküsü 1997’de, Bugge Wesseltoft’un “New Conception Of Jazz” albümünü yeni kurduğu şirketi Jazzland etiketiyle yayınlamasıyla başladı. Elektronik ses ve akışı kendi duru ve berrak piyano çalımıyla sentezlediği bu albüm bir çığır açtı ve sonuç, zamandan münezzeh bir sanat eseriydi. Sonraki nesil piyanistler üzerinde kalıcı bir etki bırakan bu albüm ayrıca sanatçının da cazın en önemli yenilikçilerinden biri olduğunu gösterdi.


Bugge Wesseltoft tüm konserleri

Bu etkinlik 364 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
8 Şubat Perşembe
Saat:
20:30 - 23:00
Ücret:
50 TL
Bilet Al
Etiketler:
 

Sanatçı ya da Grup

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

Ankara Palas
Doğanbey Mh., Cumhuriyet Bulvarı No:9, Ulus
Altındağ, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 508 18 00
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?