Yükleniyor Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.
DUENDE | The Podium Hall
18 Kasım 2017 @ 20:00 - 22:30
50 TL Bilet Al

Duende – Azeri ve Türk Besteciler Şan Resitali, Podium Hall sahnesinde… 
2016 yılında düzenlenen Leyla Gencer’i Anma Konseri’nde ilk kez aynı sahneyi paylaşan soprano Canan Özgür ve piyanist Beril Özyazıcı bu birlikteliklerini ‘Duende’ adı altında devam ettirmeye karar verdiler.

Duende, ‘bir sanat eserinin kişide yarattığı açıklanamaz fiziksel veya duygusal etki’, ‘yoğun bir duygu hali’, ‘ruhu olma’
anlamlarına gelir.

Duende, kulaklarımızda yer etmiş Azeri ve Türk müziği örneklerini yorumlayacağı bu açıklamalı resitalde seyircileri iki kültürün büyülü ve gizemli ezgilerinin benzerliklerini birlikte keşfetmeye çağırıyor.

Konser Programı:
• Üzeyir Hacıbeyov, Arşın Mal Alan Opereti’nden “Hicran Derdi”
• Üzeyir Hacıbeyov, “Sevgili Canan”
•Seyit Rüstemov, “Alagöz”
• Asef Zeynallı, “Ölkem”
• Niyazi Hacıbeyov, “Arzu”
• Tevfik Güliev, “Yalgızam”
• Sayram Akdil, “Efem”
• Erdal Tuğcular, “Karahisar Kalesi”
• Aytekin Albuz, “Çalın Davulları”
• Nazife Güran, “Hayalimdeki Bahçe”
• Muammer Sun, “Seni Sevdim Diye”
• Yalçın Tura, “Hasretinle Yandı Gönlüm”

CANAN ÖZGÜR
Soprano Canan Özgür Robert Kolej’den mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı şan sertifika ve opera yüksek lisans programını tamamladı.

Avusturya’da iki kez katıldığı International Summer Academy – University of Music and Performing Arts Vienna’da konserler verdi.

İncesaz’ın “Geçsin Günler” adlı albümünde grupla çalıştı. Erasmus programıyla gittiği İtalya’nın Arrigo Boito Konservatuvarı’nın “Aşk İksiri” operasında rol aldı. İstanbul Avrupa Korosu ve Orkestra Prusart’ın Cemi’i Can Deliorman şefliğindeki Karl Jenkins “Stabat Mater” Türkiye prömiyerinde solist olarak sahne aldı. Borusan Müzik Evi, Aya İrini Müzesi, Avusturya Kültür Ofisi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, Aksanat, Zorlu Performans Sanatları Merkezi gibi önde gelen sahnelerde performans gösterdi. Üyesi olduğu A Capella Boğaziçi ile yurt içi ve yurt dışında konserler verdi. İstanbul Üniversitesi’nde “Şan Eğitiminde Rezonatör Bölge Kullanımı” yüksek lisans tezi için Prof. Güzin Gürel’le çalıştı. Biruni Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Müzik eğitimi yanında, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve araştırma görevlisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Hesaplamalı Bilimler ve Mühendislik yüksek lisans programını tamamladı.

Çalıştığı eğitmenler arasında Burçin Savigne, Otilia Maria Radulescu İpek, Regina Schörg, Tobias Cambensy, Birgül Su Ariç, Doç. Şebnem Ünal, Anton Scharinger, Ayşe Sezerman Ünel, Adriana Cicogna, Roberto de Candia (şan) ve Prof. Güzin Gürel (şan pedagojisi) bulunmaktadır.

Avrupa Korolar Federasyonu’nu (Europa Cantat) Türkiye’de temsil eden Koro Kültürü Derneği’nin iletişimden sorumlu yönetim kurulu üyesi ve bülten editörüdür. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera sanatta yeterlik programında “Ses Eğitimi ve Performans Kariyerinde İletişim ve Kimlik Yönetimi” tezi için Prof. Şebnem Ünal’la çalışmaktadır.

BERİL ÖZYAZICI
1990 yılında İzmir’de doğan Beril Özyazıcı, piyano eğitimine 2000 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğr. Gör. Seçil Akdil ile başlayıp, çalışmalarını 2008 yılına kadar sürdürmüştür.

Lisans eğitimi için gittiği Belçika Kraliyet Müzik Akademisi “Concervatoire Royal de Mons”da sınıf atlayarak, lisans son sınıfa kabul edilmiştir. Lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, yüksek lisansa kabul edilen genç sanatçı, piyano çalışmalarına Prof. Dalia Ouziel, oda müziği çalışmalarına ise Prof. Guy Van Wass ile devam edip “Master Spécialisé” bölümünden dereceyle mezun olmuştur.

Bu süre içinde Karl-Heinz Kamerling, Hüseyin Sermet, Roland Krüger, Shelia Arnold, İdil Biret, Vassily Lobanov, Gülsin Onay, Özgür Aydın gibi seçkin piyanist ve pedagoglarla çalışma imkânı bulmuştur.

Yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere birçok konserler veren piyanist; Salzburg’da “Mozarteum Summer Akademie”, Kapadokya’da “Klasik Keyifler Oda Müziği Festivali” , Belçika’da “International Dinant Music Academy”, Ayvalık’ta “International Music Academy”, Bodrum’da “Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali”, İstanbul’da “Pera Piyano Festivali” ve Gaziantep’de “Piyano Şenlikleri” gibi festivallere katılıp, konserler vermiştir.Oda müziği ve solo konserler veren sanatçı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve aynı kurumda Doktora çalışmalarını Prof. Eser Bilgeman Şakir ile sürdürmektedir.


Duende
Bu etkinlik 388 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
18 Kasım 2017
Saat:
20:00 - 22:30
Ücret:
50 TL
Bilet Al
Etiketler:

Sanatçı ya da Grup

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

The Podium Hall
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?