Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti
İLHAN KOMAN HEYKELİ DAYANIŞMA KONSERİ | The Podium Hall
25 Kasım 2017 @ 20:00 - 21:00
34 TL

Seğmenler Parkı’nda ansızın kaybolan İlhan Koman Heykeli’nin kente yeniden kazandırılması için sanatçıların desteğiyle kampanya başlatıldı.

Kaybolan değerlerimizi yeniden inşa etme sürecinin ilk adımı olan kampanya İlhan Koman heykelinin sökülüp çalınmasından sonra Başkent Dayanışması bünyesinde gerçekleşen kamuoyu yaratma sürecinin hemen ardından hayata geçirildi.

Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi, İlhan Koman Vakfı ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 2016 Mayıs ayında yıllardır durduğu Ankara Seğmenler Parkı’ndaki kaidesinden sökülerek çalınan bu heykelin yeniden dökümünün yapılarak kente kazandırılması için kolları sıvadı.

Heykelin bulunmasına ilişkin Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifinin arama çalışmaları ve hukuki süreç devam ederken bir yandan da heykelin İtalya’da üretilen modelinin duruyor olması ihtimali üzerinden gidildi.

Galeri Nev ve Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi’nin çabalarıyla heykelin orijinal alçı kalıbına ulaşıldı ve bu modelden tekrar bronz heykelin üretilmesine karar verildi. Bu karar ile birlikte heykelin yeniden üretimi ve Seğmenler Parkı’nda bulunan kaidesine tekrar yerleştirilmesi için bir bağış kampanyası başlatıldı.

Bu konserden elde edilecek TÜM GELİR, heykelin yeniden üretimi için bağışlanacaktır.


Bu etkinlik 248 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
25 Kasım 2017
Saat:
20:00 - 21:00
Ücret:
34 TL
Etiketler:

 

Mekan

The Podium Hall
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi
Çankaya, Ankara 06810 Türkiye
+ Google Maps
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?