Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
KOMFORTRAUSCHEN / AJDA & KIZILTAN | KITE
14 Nisan Cumartesi @ 22:00 - 05:00

Roket fırlatan padler, elektro gitar, bas ve davul ile ayrılmaz bir şekilde birleşti. Soğuk teller, kablolar, pedallar yaşam bulmak için canlı ellere muhtaç durumda. Berlin menşeili canlı minimal tekno grubu Komfortrauschen; ayık ama yerinde duramayan, talepkar ama rahat, derin ama özgür bir ruh hali ile harmanladığı müziğini XJAZZ kapsamında 14 Nisan’da canlı bir şekilde sergilemeye geliyor.

Komfortrauschen (DE)

A rocket launching pad inextricably tangled with an electric guitar, bass and drums. The cold wires, cables, pedals, beats fuse with living hands to come alive. Euphoric yet still sober, urgent and demanding yet sill relaxed and calm, contemplative and deep yet free and light – the appropriate soundtrack for meditative courtship behaviour in a bare concrete room. Always played live but with the aesthetics of a DJ set – that’s Komfortrauschen, a three piece live minimal techno band from Berlin.

Komfortrauschen spielen Minimal Techno live, und zwar mit Schlagzeug, Bass und Gitarre. Sie kreieren ein elektroakustisches Live-Set, das nicht nur zum Zuhören und -sehen sondern auch zum ausgelassenen Tanzen anregt. Die Tracks sind dabei energetisch, verspielt und treibend, zugleich aber auch stets deep und verzerrt. Sounds, die sowohl in dunkle Kellerclubs als auch auf die Jazzbühnen dieser Welt passen.

Laurenz Karsten – guitar
Phillip Oertel – bass
Tim Sarhan – drums

Discography:
Plaste (SPRINGSTOFF) – 2017
Komfortzone Remixes Pt. 1 (SPRINGSTOFF) – 2017
Komfortzone (SPRINGSTOFF) – 2016
Komfortrauschen (SPRINGSTOFF) – 2015

Kızıltan

Notundercommand ekibinin kurucularından olan Kızıltan, Ankara müzik ve gece hayatına birçok katkıda bulunmuştur. Aynı zamanda, Kite ve Pixel’in de kurucuları arasında yer almaktadır. Yerli ve yabancı birçok etkinlik yapmış olup, yaklaşık 4 yıldır Kabak-lin’le birlikte, XJAZZ festivallerini organize etmektedir. Şuan aktif olarak June Jazz Club’un müzik direktörlüğünü yapmaktadır.


Komfortrauschen
Bu etkinlik 285 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
14 Nisan Cumartesi
Saat:
22:00 - 05:00
Etiketler:

    
 

Mekan

KITE
Güvenevler Mahallesi, Güvenlik Cd. No:97
Çankaya, Ankara 06690 Türkiye
(0542) 384 74 75
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?