Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
PETER BRODERICK & ÇINAR YAZGAN | Gaga Play
13 Nisan Cuma @ 21:00 - 00:00

​XJAZZ Festival kapsamında, 14 Nisan cuma günü, Ankara GAGAPLAY’de Peter Broderick ve Çınar Yazgan sahnede.

Peter Broderick
Piyano başta olmak üzere pek çok enstrümana hakim olan Peter Broderick, son bir yıla iki albüm sığdıran üretken bir müzisyen. Portland’da başlayan müzik kariyerine Danimarka’da Efterklang’la turneleyerek devam etti. Berlin’de Nils Frahm, Dustin O’Halloran gibi isimlerle iş birlikleri gerçekleştirdi. Piyano ağırlıklı klasik kompozisyonların yanı sıra, farklı enstrümanlarla folk müziğe de uzanan deneysel bir tarza sahip, film müziklerine ve modern dans parçalarına da imza atan Broderick, 2016’da, kariyerinde yeni bir zirve olarak nitelendirilen yedinci solo albümü Partners’ı yayımladı. Birkaç ay sonra da Grunewald Kilisesi’nin dört duvarı arasında, bir gecede kaydettiği parçalarla 2016’yı tamamladı.

http://www.peterbroderick.net/
https://www.youtube.com/watch?v=7W9jlSKJ1mk
https://www.youtube.com/watch?v=yuOfYoKD-4s&t=336s

Çınar Yazgan

Müzik eğitimine piyano çalarak başlayan Yazgan, 6 yaşında kemana yönelerek eğitimini Muhammedjan Turdiev ve Vseslava Kudinova ile sürdürdü.Düzenli olarak solo resital ve ustalık sınıflarına aktif olarak katılan Yazgan,orkestra eğitimine de yurt içi ve yurt dışı platformlarda önemli şeflerin yönettiği festival orkestralarında çalarak başladı. Keman çalışmalarına 2013 yılında Ellen Jewett ile devam edip, 2015 yılında Prof. Dr. Alexander Vinnitski’nin referansıyla Finlandiya´ ya taşınmış, öğrencisi olmuştur. Burada halen Solo ve müzik pedagojisi dallarında çalışmalarını sürdürmektedir.
Gülden Turalı, Braavo Genç Kemancılar, Mozart Italia Terni Yarışmaları´nda dereceler yapmasının yanı sıra, 2015 Finlandiya Kuopio Keman Yarışması`nda en iyi yorumculuk dalında ödül
almıştır.

Klasik Keyifler Müzik Derneği’nin bir üyesi olan Yazgan, oda müziği performanslarında farklı tınılara da yer vererek, Dave Allen, Sibel Köse, Janusz Szprot gibi günümüzün caz performansçılarıyla da çalışıp skalasını genişletmiştir.

Çınar Yazgan Turku Filarmoni, Helsinki Radyo Filarmoni ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın keman sanatçısı olup solo çalışmalarına devam etmektedir.


Peter Broderick
Çınar Yazgan
Bu etkinlik 507 kez görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?