Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
THE RINGO JETS
12 Ekim 2017 @ 22:30 - 23:59
20 TL Bilet Al

Son yılların en başarılı alternatif, garage rock gruplarından The Ringo Jets 12 Ekim Perşembe saat 22:30’da Al’York‘un akabinde 6:45 Kaybedenler Kulübü sahnesinde Ankaralılarla buluşuyor.

► The Ringo Jets
2012 başlarında kime sorsanız Istanbul’dan bu denli ses getirecek bir rock’n roll grubunun çıkacağına ihtimal vermezdi. Aynı soruyu 2013 başında sorsanız “bir kıpırdanmalar var ama yine de…” diyerek kesin hüküm vermeye çekinebilirlerdi. Ama 2014 itibariyle The Ringo Jets hem Türkiye’de hem yurtdışında ezberleri bozdu denebilir.

İlla bir “estetik” belirtmek lazımsa The Ringo Jets’in “zamansız” isimlerden esinlendiğini söyleyebiliriz… Misal: Son House, Howlin’ Wolf, Bo Diddley, The Who, The Sonics, The Kinks… Sonra The Stooges, MC5 ve Black Flag… Ve hatta SS Decontrol, The Gories ve Flat Duo Jets.

 

2012’de internet üzerinden ve kendi yaptıkları baskılarla dolaşıma soktukları ilk EP’leri “Limited Lunch Pack” ile Istanbullu yeraltı müzik sahnesine göz kırptılar. 2013’te Newcomers Festival’da izleyenleri yerine çivileyen performansları ile dikkat çektiler. Aynı yıl Avrupa’nın önde gelen festivalleri Primavera Sound, Waves gibi festivallerde boy göstererek sadece iç sahada değil yurtdışında da iddialı olduklarını gösterdiler. Ilk resmi albümlerini Milano’nun efsane stüdyosu Officine Meccaniche’de Muse, Franz Ferdinand, Afterhours, Calibro35 gibi gruplarla da çalışmış olan Tommaso Colliva’nın prodüktörlüğünde kaydettiler. Albümde Mauro Refosco (Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Thom Yorke) ve Enrico Gabrielli (John Parish, Mariposa, Afterhours, Calibro35) gibi konuklar aldılar. Gezi Direnişi vesilesiyle erteledikleri albüm çıkışını, 2014 başında Gezi’yi selamlayan “Spring of War” videosuyla yaptılar. Ama ne çıkış! büyük beğeni toplayan video The Ringo Jets’in -kendilerinin bile tahmin edemeyeceği- mecralara ulaştı. Kendilerini ait hissettikleri müzik geleneğine olan hakimiyet ve sadakatleri yurtdışındaki ilgiyi daha da artırdı. 2014’ü Avrupa’nın en yetkin keşif sahnelerinden (Nirvana, Ben Harper gibi isimlerin ‘keşfedildiği festival desek yeterli olur) Transmusicales de Rennes’de kapattılar. Fransa ve Italya’da düzenli turneler vermeyi, aralara Ispanya, Avusturya gibi adresler iliştirmeyi ihmal etmediler.

“Harika”, “Sağlam”, “Güçlü” rock ’n’ roll diye alkışlayanların yanında “iyi, güzel ama hiç Türkiyeli tınlamıyor” diyenlere yeni EP’leri Evil Eye ile gülümsediler. “Dirty Hasan”, “Taras Bulba” gibi parçaları ile Türkiye’nin müzikal olarak en bereketli, yaratıcı dönemi sayılabilecek 1970’lere selam çaktılar. “Blue Wind”, “Trippin” gibi parçaları ile radyolara “biz de varız” dediler.

2016 Ocak ayında Red Bull Paris stüdyolarında kaydettikleri EP’leri “Quatre” ile ortalığı tekrar karıştırdılar ve takiben 2016 sonunda “dijitalde kalmış” parçalarından derledikleri “Assorted”ı plak formatında yayınladılar. 2017 bitmeden gelecek olan single ufukta görünen yeni albümün habercisi. Bu sessizliğin fazla uzun sürmeyeceği belliydi.

https://www.facebook.com/theringojets
https://www.instagram.com/theringojets
https://twitter.com/theringojets

https://open.spotify.com/artist/5FhnxR08tvAO0f4ixh3VFD
https://soundcloud.com/theringojetsBu etkinlik 412 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
12 Ekim 2017
Saat:
22:30 - 23:59
Ücret:
20 TL
Etiketler:

 
 

Mekan

Ankara

Çankaya, Ankara 06480 Türkiye
+ Google Haritalar
(0312)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?