Yükleniyor Etkinlikler

  • Bu etkinliği kaçırdınız maalesef.
Turgay Yalçın ve Murat Pancaroğlu ile Caz | SAMM’s bistro
9 Aralık Pazar @ 18:30 - 21:30

Pazar Akşamüstü @sammsbistro
Cazda Farklı Yolculuklara çıkmak üzere buluşuyoruz.

Radyo programcısı Turgay Yalçın ve ses mühendisi Murat Pancaroğlu’nun seçtiği caz plaklarını Hi-Fi cihazlar aracılığıyla ve radyo programı kıvamında dinleyeceğiz. Serinin ilk buluşmasini, tenor saksofonun büyük ustaları ve onların balad icralarına ayirdik. Coleman Hawkins, Lester Young, John Coltrane, Sonny Rollins, Stan Getz ve Dexter Gordon başta olmak üzere, bu büyülü enstrümanın öncü isimlerinin caz kültürü içindeki yerleri üzerine sohbet edip anlattıkları öykülere kulak vereceğiz.

Turgay Yalçın, sıkı bir caz dinleyicisi; hatta bir cazkolik. Analog tutkunu ve plak koleksiyoncusu. Radyo ODTÜ’de “Koyu Mavi Notalar” ve Radyo Cazkolik’te “Sesler Denizi” programlarını hazırlamış ve sunmuş olan Yalçın, Cazkolik’te söyleşiler yapıyor, müzik üzerine yazıyor.

Murat Pancaroğlu 80’li yıllardan beri çeşitli Hi-Fi firmaların temsilciliğini, satışını ve servisini yapıyor. Sahibi olduğu MurPan Audio Laboratories, lambalı amplifikatör, full-range high-efficiency Hi-Fi hoparlör ve analog pikap ürünleri üzerine uzmanlaşmış. Dinletide kullanılacak olan pikabın üreticisi Edwards Audio, hoparlörün üreticisi Russell Kaufman ve amfinin üreticisi Fezz Audio !

İletişim Numarası: (0312) 447 90 00 (Şimdi Ara)
Etkinlikle ilgili soru ve rezervasyon için mekanın telefon numarasını arayabilirsiniz.

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.Turgay Yalçın ve Murat Pancaroğlu ile Caz
5 puan 1 kişi
Bu etkinlik 31 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
9 Aralık Pazar
Saat:
18:30 - 21:30
Etiketler:
  

Mekan

SAMM’s bistro
Uğur Mumcu Caddesi No : 19 G.O.P. Çankaya, Ankara
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 447 90 00
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı ya da Grup

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?