Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti
ZEYTİN | eSkiyEni
21 Kasım 2017 @ 21:30 - 00:30
Ücretsiz Bilet Al

Zeytin 21 Kasım’da EskiyEni sahnesinde.

Zeytin 2014 senesinde İstanbul’da kurulmuş bir reggae-rock grubudur. Türkçe ve İngilizce sözlü bestelere sahip olan grup, kurulduğu günden bu yana İstanbul’da birçok mekanın yanısıra, Hırvatistan’da gerçekleşen Seasplash/Goulash Disko Festivali’nde ve Kıbrıs’ta da dinleyicilerle buluşma şansını yakalamıştır. İstanbul’da ünlü reggae sanatçısı Mykal Rose’un katıldığı ve Çeşme’de ulusal anlamda ilk kez organize edilen, iki reggae festivalinde de yer alan Zeytin 2016 senesinde de 20.si gerçekleşen Roxy Müzik Ödülleri’nde birinciliği kazanmıştır.

2016 senesinde internet mecraları üzerinden Sabır ve Nerdeyim şarkılarına ait iki adet video yayınlayan grubun bu kayıtları Rock FM, Radyo ODTÜ, Radyo Zeplin aracılığıyla dinleyicilere ulaşmıştır. Grup üyeleri ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in “İstanbul Kırmızısı” filminde sokak çalgıcıları olarak rol alırken, “Sabır” kaydı da filmin soundtrack’inde yeralmış, bu sayede en popüler online müzik dinleme kanallarınden olan Spotify ve Itunes üzerinden yayınlanan ilk Zeytin parçası olmuştur.

Grup aynı senenin Mart ayında Karnaval Radyo’nun Youtube üzerinden yayın yapan kanallarından biri olan B!P Aksustik’te “Fight For Yourself”, “Kim Bilir” ve “İsyan” parçalarına ait canlı kaydedilmiş videolar yayınlamış, birçok amatör gruba, seslerini duyurabilme şansı veren B!P kanalının oluşturduğu, “2016 En İyi Performanslar” listesinde “Kim Bilir” ve “İsyan” ilk 10’da yer almıştır.

ReggaeHR ve Soundreport gibi online dergilerde pozitif enerjisi, etkileyici soundu ve seyiriciyi hareketlendiren perfomansıyla kendinden bahsettiren Zeytin, barındırdığı oryantal ezgiler, sözleri ve beste yapıları itibariyle kimi müzik çevrelerince “progressive” reggae olarak tanımlanmaktadır.

2016 sene sonu itibariyle bir kitlesel fon (crowdfunding) mecrası olan Indiegogo üzerinden başlattıkları online kampanya sayesinde hatırı sayılır bir maddi destek sağlayan Zeytin, Hayyam Stüdyolarında Sinan Sakızlı tarafından kaydedilen, miksi Emir Yeşil tarafından, masteringi SAGE Audio tarafından yapılan ilk albümü ‘Merhaba Ben İnsan’ı Temmuz 2017’de yayınlandı.


Bu etkinlik 521 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
21 Kasım 2017
Saat:
21:30 - 00:30
Ücret:
Ücretsiz
Etiketler:

  
 

Sanatçı

Zeytin //

Mekan

eSkiyEni
İnkılap Sokak, No :6/A Kızılay
Çankaya, Ankara 06410 Türkiye
+ Google Maps
(0312) 433 07 01
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?