Yükleniyor Etkinlikler

← Geri Dön

Erimtan Müzesi

+ Google Maps

Adres: Kale Mh. Gözcü Sk. No:10
Altındağ, Ankara 06250 Türkiye


(0312) 311 04 01


Mekanın İnternet Sitesi

Müze; mühendis koleksiyoner ve sanatsever Yüksel Erimtan’ın arkeoloji merakıyla, yıllar içinde biriktirdiği eserlerin bir koleksiyon haline gelişi ile ortaya çıkmıştır.

Koleksiyon, Yüksel Erimtan’ın 1960’lı yılların başında Tarsus yakınlarında çalışırken, yerel dostlarının teşvikiyle Roma yüzük taşları almasıyla başlamış, sonraları yetkin arkeologların tavsiyelerinden faydalanılarak hem genişletilmiş, hem de belirli eser gruplarına odaklanmıştır.

Yüksel Erimtan zaman içinde Anadolu kültürel mirasının yurt dışına kaçırılmaması ve yurt içinde özel koleksiyonlarda bulunan eserlerin ve özellikle kendi eserlerinin toplumla paylaşılması düşüncesiyle, 1996 yılında Kültür Varlıkları Koleksiyoncular Derneği’ni kurmuştur. Ülkemizin kültürel ve sanatsal potansiyelini en iyi biçimde değerlendirmek, tarihi eserlerin ve kültür varlıklarının korunmasını teşvik etmek ve kaçırılmalarını önlemek için açılan derneğin Başkanlığı’nı üstlenmiştir.

2015’in ilk çeyreği itibariyle, Vakıf tarafından gerçekleştirilen Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara kültür ve sanat hayatına kazandırılmış önemli bir arkeoloji ve sanat merkezi olmayı hedeflemektedir.

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlikler List Navigation

Mayıs 2018

KLASİK KEYİFLER: BOSPHORUS TRİO

27 Mayıs Pazar @ 16:00 - 18:00 Erimtan Müzesi

KAPANIŞ KONSERİ: NERMİN KAYGUSUZ ENSEMBLE

29 Mayıs Salı @ 20:30 - 22:30 Erimtan Müzesi
Haziran 2018

BEGOA ENSEMBLE

10 Haziran Pazar @ 16:00 - 18:00 Erimtan Müzesi
+ Etkinlikleri dışa aktar
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?