Yükleniyor Etkinlikler

← La Konser Takvimi

Batu Akdeniz dinle izle

Batu Akdeniz’in tüm Ankara konserleri Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

Batu Akdeniz Hakkında

Sesi ve yorumu dinleyenleri tarafından “dipsiz bir kuyuya” benzetilen, yumuşacık Jeff Buckley tonlarından çivi gibi Axl Rose yüksekliklerine 3.5 oktavlık sesiyle rahatça ulaşabilen 25 yaşındaki Batu Akdeniz, kuşağının en özel seslerinden biri olarak gösteriliyor. Müzikal tarzların birbirine karışmaya başladığı bu dönemde yaptığı müziği de tek bir tarzın karşılığı olarak değerlendirmeyen genç sanatçı, rock müziğin ekseninde yer yer elektronik, yer yer synth-pop, yer yer indie gibi duyulan sound’unu “elektriklenmiş rock’n’roll” olarak tanımlıyor.

1992’de Ankara’da dünyaya gelen Batu Akdeniz, 5 yaşında başladığı Ankara Çoksesli Müzik Derneği Koro’sunda 6 yıl boyunca şarkı söyledi ve koro tarihindeki en genç sanatçı oldu. Akdeniz’in profesyonel müzik hayatı ise 2012 yılında kurduğu Heavy Sky isimli rock grubuyla başladı. Çok geçmeden Ankara sahnelerinin en sevilen isimlerinden birine dönüşen grubun ilk albümü “Dreamer”, 2016 yılında dijital ortamların yanı sıra CD ve plak formatlarında yayınlandı. Tümü Akdeniz’in parçalarından oluşan İngilizce sözlü albüm, Türkiye’deki öncü müzik yazarlarından tam not aldı. Akdeniz bunun yanında Youtube fenomeni Karl Golden ile birlikte kaydettiği cover videoları ile yerkürenin dört bir yanında yaşayan müzik dinleyicilerinin dikkatini çekti ve milyonlarca kez tıklandı.. Bu ilgi Batu’yu Paris’te verdiği kapalı gişe bir konsere kadar taşıdı.

5 Ekim’de dijital platformlarda, ardından da CD ve plak olarak yayınlanacak olan ”Hayat Böyle sanatçının tabiriyle hayatın böyle olmasına rağmen asla vazgeçmeyenlerin albümü.

google | ekşi sözlük | wikizero | facebook

İlgili Müzik Türleri

Alternatif Cover Pop Rock
Düzeltme Öner
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir e-posta adresi giriniz. Mail adresiniz başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.
İçerik Öner
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir e-posta adresi giriniz. Mail adresiniz başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Yaklaşan Etkinlikler

Ekim 2018

Batu Akdeniz

27 Ekim Cumartesi @ 22:00 - 00:30 IF Performance Hall
+ Etkinlikleri dışa aktarTop

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?