Yükleniyor Etkinlikler

← La Konser Takvimi

Eskiz dinle izle

Eskiz grubunun tüm Ankara konserleri Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

Eskiz Hakkında

Psychedelia’yı Garage’a harman eden, Erkin Koray’ı Pete Townshend ile rakı masasına oturtan Eskiz, güzel sanatlar üniversiteli 3 genç tarafından – Deniz Ağan (Gitar/Vokal), Sedat Girgin (Davul) ve Can Tunaboylu (Bas Gitar) – 2007ʹde kuruldu. 2015’te davulu Uygar Çetiner devraldı. 2010 yılında Roxy Müzik Günleri birinciliğini kazandılar. Saykodelik rock’n roll yapan grup, bugüne kadar bir çok mekanda ve festivalde çaldı. 2013ʹte ilk albümlerinin çalışmalarına başlayan grubun, ilk uzunçaları ‘Kimsenin Ruhu Duymaz‘ı 2014’te yayınlandı. Büyük beğeni toplayan, Gökalp Gönen imzalı ilk klipleri “O”, ikinci klipleri “Yankı” yayınlandı. 2015’e yayınladıkları kısaçalar “Türkçe Sözlü Ağır Müzik” pek çok dergi ve blog tarafından “2015’in en iyileri” arasında sayıldı. Aynı kısa çalardan yayınladıkçarı iki klip “Patron” ve “Inadına Tersine” pek beğenildi. 2016 sonunda “Sallan Yuvarlan” derleme LP’leri yayınlandı
2017 baharında ikinci uzunçalarları “Beterin Beteri Var” çıktı. 2018’in ilk aylarında son dönem Rap sahnesinin sıkı isimlerinden Kamufle ile birlikte “Sallan Yuvarlan” teklisini yayınladılar.

google | ekşi sözlük | wikizero | facebook

Grup Üyeleri

Gitar/Vokal: Deniz Ağan
Bas Gitar: Can Tunaboylu
Davul: Uygar Çetiner


İlgili Müzik Türleri

Alternatif Indie Progressive Rock Rock Rock’n Roll
Düzeltme Öner
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir e-posta adresi giriniz. Mail adresiniz başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.
İçerik Öner
Lütfen size ulaşabileceğimiz bir e-posta adresi giriniz. Mail adresiniz başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Yaklaşan Etkinlikler

  • Sonuç bulunamadı.Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?