Milyon Bilet
21. Rock Station Festivali Programı

21. Rock Station Festivali Programı

Ankara’nın en eski rock festivali olan Rock Station bu yıl 21. yaşını kutluyor. Festival bu yıl Tolga Vural ve Leyla Ergin anısına düzenleniyor.

Ankara’nın tanınan rocker’larından Hicri Bozdağ’ın organizatörlüğünde bu yıl 6:45’te düzenlenecek festivalde sahne alacak gruplar şöyle:

20 Ekim Cumartesi / 14:00-17:30

14:15 PERSONA
Bilgesu Ünalan – Gitar, Vokal
Bengisu Ünalan – Bas Gitar
Burak Cengiz- Davul

15:00 TILL DAYLIGHT
Till Daylight, Ankaralı bir rock/metal müzik grubudur. Lise günlerinden beri birlikte müzik yapıyoruz, ve müziğimizi progresif rock ve metal, hard rock, alternatif metal ve o an canımız hangi tarzda müzik yapmak isterse o tarzın harmanlanmış hali olarak anlatıyoruz.

15:55 HALVET
Halvet, 2011’in yaz sonlarına doğru kuruldu. Tür olarak Hard’n Heavy yapan Halvet yaptıkları bestelerden üçü olan Savaşma Halvet, Çekilin Yolumuzdan ve Karanlık‘ı single albüm olarak 2013’ün Ekim ayında satışa çıkardı. Ardından 2014’ün sonlarına doğru resmi albüm kaydı için stüdyoya giren Halvet 9 Mart 2015’te 10 şarkıdan oluşan Çekilin Yolumuzdan adlı ilk albümünü Onair etiketiyle piyasaya sürdü. Bunların dışında zaten 2011’den beri sallamaya devam ediyor…
Bas Gitar ve Vokal: Mert Ceylan
Davul: Batuhan Tuncay
Gitar: Yağız Karadoğan

16:55 DİKEN 
Grubun ilk kadrosu ancak 94 yılında oluşabildi; Solo gitar ve vokalde Taylan, davulda Özgür Yazıcı, bas gitarda Ersan Aslan ve ritm gitarda da Taylanın kardeşi Oytun’dan oluşan bu kadro ile grup ilk konserini Kocaeli’de küçük bir tiyatroda verdi. 95 yılına henüz girmişlerdi ki şehir dışında bir üniversiteyi kazanan davulcuları gruptan ayrılmak zorunda kaldı. Taylan, Yahya ve Ersanı da gruptan uzaklaştırdı.
Karataylan: Gitar-Vokal
Hakan Akkaya: Bas Gitar
Erman Konuklu: Gitar
Onur Pehlivan: Davul

21 Ekim Pazar / 14:00-23:30

14:00 THE HEAD 
2015 yılı başında kafalarındaki müzigi yapmak için bir araya gelen HEAD Serkan Karaçam, İlker Karabay, Barlas Kaval ve Tolga Ulusoy’un bir araya gelmesiyle yola çıkar , The Head, bir yıl sonunda İlker ve Barlas’ın gruptan ayrılması ile yoluna, Davulda Tuğberk Topçu ile devam eden grup 1 yılın sonunda Tuğberk’in ayrılmasından sonra davulda Oğuz Alta ile çalışmalarına devam ediyor… Ankara ve İstanbul’da birçok kez sahne alan HEAD şu sıralar beste/kayıt çalışmalarına ağırlık vermiştir.

14:30 BAD MOTOR FINGER
Bad Motor Finger vokal’de Bora Biçer, gitarda Emre Sarıgün, basda Ulaş Tercan, davulda Gökhan Çimen’den oluşan hardn’ heavy metal grubu…

15:15 TRENCHWAR

16:10 DEMIFRAG
Gürkan Kara – Guitars / Vocals
Burak Dikici – Guitars / Back Vocals
B. Dağlar Kök – Bass
Evren Aydın- Drums

17:05 LOST INFINITY
1999 yılında kurulan İzmir çıkışlı grup… Laments of Dusk (2002) ve Raven Loft (2006) adlı 2 albümleri vardır.

18:00 UNDERTAKERS
Undertakers, 2005 senesinde İstanbul’da kurulmuş Türk Metalcore ve Melodik death metal grubudur. 2005 yılından bu yana aktif olarak Türk metal camiasında boy göstermektedirler.

2008 yılında kendi isimlerini taşıyan Undertakers EP’sini yayınlayan grup, ardından geniş çaplı kadro değişikliğine gitmiştir.
Bi sene kadar süren bi duraksamanın ardından sahnelere geri dönen Undertakers, 2012’nin Ekim ayında, kayıtlarında Antisilence ve Nitro’dan Erdem Çapar; UÇK Grind ve Asafated’dan Tanju Can gibi Türk metal piyasasının köklü isimleriyle birlikte çalışma fırsatı bulup Reborn’ isimli 2. EP’sini de piyasaya sürmüştür.
Vocals: Arsen İBABEKÇİ
Drums: Kaan GENÇ
Lead Guitar: İsa Doğan
Rhythm Guitar: Çağrı Özdemir
Bass: Ali ALJAMML

18:55 FALSE IN TRUTH
Toygar Naiboglu – Vocals
Alper Tabakçılar – Guitars
Toygun Naiboğlu-Guitars
Dinçer Tuğmaner-Bass
Fatih Kanık-Drums

19:50 BLACK TOOTH
Tuna VURAL (Vocal)
Orcan KOLANKAYA (Guitar)
Ozan KANDİLCİ (Bass)
Utku ARSLAN (Drums)

20:45 KNIGHTMARE
Bülent Başara – Guitar
Cihan Şekercioğlu – Vocals
Kemal Hatipoglu – Drums
Koray Ergunay – Bass
Ozan Erkal – Guitar

21:45 TAHRİP
Ankara’lı grup TAHRİP, 2000’li yılların başında Cerberus olarak kurulmuş ve Death-Core tarzında müzik hayatına adım atmıştır. 2005 yılında radikal bir kararla dili ingilizceden TÜRKÇE’ye çevirmeye karar vermiş, trash-core tarzında toplamda 6 yeni beste yapmış (BEDBİN, TERÖRİST, YARGI, YOZ, ZAHİRİ, ZEHİR) ve grup adını TAHRİP olarak tekrar duyurmaya başlamıştır. 2009 yılından itibaren kadro da değişiklikler olmuş ve 2011 yılında yeni besteler üreterek ilk single ‘REST’ in ardından ilk albüm kayıtları çalışmalarına başlayan grup, tarzına hip-hop ve elektronik alt yapıları da ekleyerek, 2012 Mayıs ayında ilk albümü ‘ARAF’ dinleyicileri ile buluşturmuştur.

22:45 SUPERWATT
Erkan Aşman – Gitar / Vokal
Ahmet Duman – Davul
Mehmet Dolay – Bas Gitar

Yasin
Yasin, La Konser projesinin kurucularındandır. Genel yayın yönetmenliği, editörlük, grafikerlik gibi çeşitli işlerde çalıştıktan sonra kendi hayallerine odaklandı. İyi müziği öğrenmeye ve kovalamaya çalışır. İyi ve araştırmacı bir dinleyicidir, sert yazar :) ODTÜ Tarih bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X