Ahmet Berker ile Caz Atölyesi

Ankara’nın deneyimli caz müzisyenlerinden Ahmet Berker ile Caz Atölyesi Cer Modern’de başlıyor. Atölye 28 Ekim 2018 Cumartesi günü başlayacak ve 9 Aralık 2018 Pazar günü sona erecek.


CerModern, cazın dünyasına kronolojik bir bakış sunuyor. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Caz Anasanat Dalı öğretim üyesi Ahmet Berker’in eğitmenliğinde CerModern’de gerçekleşecek olan Caz Atölyesi, cazın doğuşundan başlayarak geçmişten günümüze dönem dönem cazın gelişimini ve değişimini inceleyecektir. Türkiye’de cazın durumunu da kapsayacak olan seminer dizisi, 28 Ekim’de başlayacak ve yedi hafta sürecek.

Caz Atölyesi Programı:

1. Hafta: Cazın Doğuşu, Caz Müziğin Özellikleri, Ragtime, Boogie-Woogie, New Orleans ve Dixieland Dönemleri, Louis Armstrong ve Bix Beiderbecke

2. Hafta: Orkestralar Dönemi, Cazda Klasik Dönem

3. Hafta: Bop Devri, West Coast

4. Hafta: 1950-1960 arası Caz, 1960-1980 arası Caz

5. Hafta: 1980-1890 arası Caz ve Günümüze kadar Caz

6. Hafta: Geriye dönük genel tekrar, genel düşünceler

7. Hafta: Türkiye’de Caz

Atölye 28 Ekim’den 9 Aralık’a kadar her hafta Pazar günleri 14:00-16:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Katılım bedeli: 400 TL

Ön kayıt ve detaylı bilgi için 0312 310 00 00/131/136’yı arayabilir, selim.akgul@cermodern.org’a mail atabilirsiniz.

Başvuru formu için tıklayın.

AHMET BERKER
Müziğe ilkokul döneminde piyano ve akordeon dersleri alarak başladı, öğrenimi boyunca farklı hocalardan piyano dersleri aldı, daha sonra Gazi Eğitim Fakültesi Müzik (Piyano) Bölümünü bitirdi ve TRT bünyesinde göreve başladı, 1976 yılından itibaren Caz, Klasik Müzik ve Hafif Müzik programları yaptı.Bu arada Türkiye`de bazı caz kulüplerinde ve otellerde çalıştı, bazı festivallere katildi ve konser çalışmaları oldu.

Yurt dışında da çeşitli ülkelerde konserlere katıldı. 2006 yılında TRT Kurumundan emekli oldu.Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Caz Ana Sanat Dalı bünyesinde Piyano, Caz Teorisi ve Caz Tarihi dallarında Öğretim Elemanı olarak çalışmaya başladı. Caz Ana Sanat Dalı olarak öğrenciler ve bazı hocalarla birlikte Kosova Türk
Caz Haftası etkinliklerinde bir konserde yer aldı. Ayrıca Özbekistan, Taşkent Uluslararası caz festivalinde 2 konser verdi. Halen Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Caz Ana Sanat Dalı bünyesindeki görevini sürdürmektedir.

Atölye açılması için gereken öğrenci sayısı minimum 8’dir.
Gerekli sayının oluşmaması durumunda atölye CerModern’in belirlediği tarihlere ertelenebilir veya iptal edilebilir.
CerModern etkinliği iptal etme hakkını saklı tutar.

LaKonser Ankara'daki tüm konserleri ve indirimli etkinlikleri takip edebileceğiniz bir internet ve sosyal medya projesidir. LaKonser 2017'den bu yana yayındadır. WhatsApp Bültenimize üye olmak için tıklayın.

Yorum Bırakın