Ankara Devlet Tiyatroları oyunları 1 Eylül’de başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle geçen sezon perdelerini erken kapatmak zorunda kalan Devlet Tiyatroları, 1 Eylül Salı gününden itibaren tedbirler kapsamında sanatseverleri salonlarında ağırlamaya hazırlanıyor.

Devlet Tiyatroları 2020-2021 yeni tiyatro sezonunun ilk biletleri internet üzerinden, Sanat Cepte uygulamasından ve Devlet Tiyatroları gişelerinden satışa sunuldu. Yeni sanat sezonuna 17 prömiyerle başlayacak olan Devlet Tiyatroları, açık hava mekânlarını kullanmaya devam ederken, az sayıda salonu da kullanıma açacak. Salonlarda koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenecek. Tiyatro salonuna maskesi olmayan izleyici alınmayacak. Girişlere el dezenfektanları koyulacak. Gösterimler birer gün arayla yapılırken, oyunlar sergilendikten sonra salonlar dezenfekte edilecek.

Pandemiden dolayı ilk turda az kadrolu oyunlarla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Devlet Tiyatrolarında Ankara Devlet Tiyatrosu üç, İzmir Devlet Tiyatrosu dört, İstanbul, Bursa, Adana, Diyarbakır, Antalya, Trabzon, Erzurum, Sivas ve Van Devlet Tiyatroları bir yeni oyunu tiyatroseverlerle buluşturacak. Yeni oyunların yanı sıra geçtiğimiz sezonda kapalı gişe oynayan ve sanatseverlerden yoğun ilgi gören Reis Bey, Leyla ile Mecnun, Anna Karenina, Hamlet, Bir Nefes Dede Korkut, Shirley Valentine, Umut Kavşağı gibi oyunlar da yeni sezonda perde açacak.

ANKARA’DA DÖRT SAHNEDE PERDELER AÇILACAK

Yeni sanat sezonunda salgın dolayısıyla az sayıda sahnesini açacak olan Devlet Tiyatroları Ankara’da Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi, Akün Sahnesi, Küçük Tiyatro ve Stüdyo Sahnede sanatseverleri ağırlayacak. Küçük Tiyatro’da ‘Âşık Veysel’ 1 Eylül Salı günü prömiyer yaparken, ‘Sonsuzluk Kitabevi’ 8 Eylül Salı Stüdyo Sahne’de, ‘Gökkuşağının Sonu’ ise 15 Eylül Salı Akün Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak. Geçtiğimiz sezon oyunlarından ‘Leyla ile Mecnun’ da 1 Eylül Salı Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde perde açacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sergilenen tüm oyunların etkinlik takvimi için tıklayın.

LaKonser Ankara'daki tüm konserleri ve indirimli etkinlikleri takip edebileceğiniz bir internet ve sosyal medya projesidir. LaKonser 2017'den bu yana yayındadır. WhatsApp Bültenimize üye olmak için tıklayın.

Yorum Bırakın