Ankara Dışı Yaz Alternatifleri: Festivaller

Bu yaz Ankara’ya kısa bir mola verme olanağınız varsa ve müzikten de uzak kalmak istemiyorsanız bu yazı tam size göre.

Yaz boyunca yurdun çeşitli konumlarında hem tatil yapabilir hem de festivallere katılabilirsiniz. Buyrun alternatiflerimiz nelermiş görelim…

NOT: Yazının içeriğindeki festival ve etkinlik listesini sürekli güncelliyoruz. Arada bir tekrar göz atmanızı öneririz.


Haziran Festivalleri


İstanbul Müzik Festivali

Tarih: 23 Mayıs-12 Haziran 2018
Yer: Çeşitli Mekanlar

Bilet Al

46. İstanbul Müzik Festivali, 23 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında şehrin pek çok tarihi ve kültürel mekanında müzikseverlerle buluşuyor.

Filarmonica della Scala, Amsterdam Sinfonietta, İngiliz Oda Orkestrası, Franz Liszt Oda Orkestrası gibi dünyanın önde gelen orkestraları ile Joyce DiDonato, Mischa Maisky, Daniil Trifonov, Renaud Capuçon gibi yıldızları konuk edecek festival, Aya İrini Müzesi’nden Kapalıçarşı ve Sirkeci Garı’na şehrin pek çok tarihi ve kültürel mekanında müzikseverlerle buluşuyor. Ücretsiz Hafta Sonu Klasikleri Serisi ise tüm İstanbulluları, aileleri ve dostlarıyla cumartesi sabahlarına keyifli bir başlangıç yapmaya davet ediyor.

Konserler, konsere doğru etkinlikleri ve çocuk atölyeleri dahil tüm program için: http://muzik.iksv.org/tr


İzmir Müzik Festivali

Tarih: 26 Mayıs-7 Temmuz 2018
Yer: Çeşitli Mekanlar

Bilet Al

“Kültür ve Sanat Kenti İzmir” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İKSEV, bu yıl 32. sini gerçekleştireceği Uluslararası İzmir Festivali’yle, alanlarında dünyanın en önemli isimlerini İzmir’e getirerek Türkiye’nin ve İzmir’in tanıtımını başarıyla yapmaktadır. Tarihi mekânları sanatla buluşturan İzmir Festivali, Efes Antik Tiyatrosu, Celsus Kütüphanesi, Efes Odeon’un yanı sıra Meryemana Evi, St. Policarp Kilisesi, Agora, Bayraklı Ören Yeri, “Ana Tanrıça’nın Kenti” Metropolis, Büyük İskender’in İzmir’i yeniden kurduğu Kadifekale’yi, çağlar boyunca müzikle tedavinin başkenti olmuş Bergama Asklepion’u, Çeşme Kalesi’ni ve Türkiye’nin ilk yavaş kenti Seferihisar’daki Sığacık Kalesi’ni, kent tarihinin önemli tanıkları olan Ayavukla Kilisesi ile tarihi İzmir Sigara Fabrikasını, Efes Ticaret Agorası’nı da mekânları arasına katmıştır. Uluslararası İzmir Festivali, nitelikli programları ve tarihi mekânları sanatla yaşatan etkinlikleriyle Avrupa Festivaller Birliği’nin prestijli bir üyesidir. | http://www.iksev.org/tr/izmir-festivali/izmir-festivali


Cappadox

Tarih: 14-19 Haziran 2018
Yer: Kapadokya

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava disiplinlerinin bir araya geldiği etkinliklerde yerel ve ulusal yaratıcıları, tüm dünyadan katılımcılarıyla buluşturan Cappadox’un bu yılki teması “Sessizlik”.

Sessizliğin mutlak olmadığını düşünen John Cage, “Her zaman görülecek ve duyulacak bir şeyler vardır,” der. Peki, o zaman, sessizlik nedir? Nasıl düşünülebilir?

Çağdaş sanat sergisinin 9 Temmuz’a kadar devam edeceği Cappadox, Volkswagen ana sponsorluğunda 14-19 Haziran 2018 tarihlerinde bu benzersiz coğrafyanın ortasında sessizliği duymaya davet ediyor. | www.cappadox.com


Pod not found


Samsun Gençlik Festivali

Tarih: 20-23 Haziran 2018
Yer: Sheraton Grand Beach / Samsun

Bilet Al

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve Karadeniz’in dört bir yanından gelen müzikseverlerin akınına uğrayan Samsun Gençlik Festivali, ikinci kez yola çıkmak için hazır!

20-23 Haziran tarihlerinde, Umut Kuzey’in öncülüğünde Milyon Yapım’ın organizasyonu ile düzenlenecek festival Sheraton Grand Beach’te gerçekleşecek.

Festivalin kadrosu şöyle sıralanıyor:
20 Haziran 2018 Çarşamba: Teoman, Pentagram, Pinhani, Ezhel, Kurtalan Ekspres, Can Gox, Gündoğarken
21 Haziran 2018 Perşembe: Duman, Hayko Cepkin, Cem Adrian, Pamela, Pera, Sena Şener, What da Funk,
22 Haziran 2018 Cuma: Athena, Selda Bağcan & Boom Pam, Moğollar, Adamlar, Niyazi Koyuncu, Gülçin Ergül, YÖKŞ
23 Haziran 2018 Cumartesi: Şebnem Ferah, maNga, Sagopa Kajmer, Umut Kuzey, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Samida, Çamur
Facebook etkinlik sayfası


Kent Fest

Tarih: 22 Haziran 2018
Yer: Küçük Çiftlik Park / İstanbul

Bilet Al

Kent FM, 22 Haziran’da açık havaya çıkıyor.

“Kent Fest, Nazan Öncel, Vega ve Circus ile KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de başlıyor.

Sadık dinleyici kitlesinin isteklerini dikkate alan, Türkiye’de radyoculuk tarihinin önemli markalarından Kent FM açık havaya çıkıyor. Kent FM, yıl boyunca birbirinden farklı isimleri yeni festivali Kent Fest ile dinleyicileriyle buluşturacak.

22 Haziran Cuma günü KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşecek Kent Fest’in ilk konukları yazdığı şarkılarla nice nesiller yetiştiren pop müziğin önemli isimlerinden Nazan Öncel, verdikleri uzun aradan sonra 2017 yılında yayımladıkları ‘Delinin Yıldızı’ albümleri ile sahnelere dönen Vega ve 70’ler, 80’ler ve sonrası eğlenceli repertuvarı ile Circus olacak.

Kapı açılışının 17.00’da yapılacağı festivalin başlangıcını ise Kent FM yayıncıları yapacak. 22 Haziran’da gerçekleşecek bu çok özel konser için yerinizi şimdiden ayırtın.”


Pod not found


Temmuz Festivalleri


Kuşadası Gençlik Festivali

Tarih: 4-9 Temmuz 2018
Yer: Kuşadası

Bilet Al

Kuşadası Gençlik Festivali, 4-9 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşecek!

Geçtiğimiz yıl 90 bin müzikseveri buluşturarak gelenekselleştiğini kanıtlayan ve büyük ilgi gören Kuşadası Gençlik Festivali, 3. yılında 4-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında yine Davutlar Bölgesi Sevgi Plajı’nda düzenlenecek. Umut Kuzey’in öncülüğünde Milyon Yapım’ın organize ettiği ‘her zaman iyi müzik’ sloganıyla yola çıkan festival, Türkiye’nin en önemli sanatçılarını buluşturacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek olan festivale çevre illerden de gençlerin yoğun ilgisi bekleniyor. | Facebook etkinlik sayfası

Festivalin sanatçı kadrosu çok yakında müzikseverlerle paylaşılacak.

Pod not found


Erikli Rock Fest

Tarih: 5-8 Temmuz 2018
Yer: Erikli Sahil, Keşan / Edirne

eriklirockfest.com.tr

Erikli Rock Fest, Erikli Sahil Keşan / Edirne’de, 5-6-7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde, 4 gün boyunca gündüz, gece etkinliklerinden oluşacak, kamp alanlı en büyük müzik ve eğlence festivalidir.

Festivalin programı şöyle:
5 Temmuz 2018: Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Aylin Aslım, Ogün Sanlısoy, Gökcan Şanlıman
6 Temmuz 2018: MFÖ, Gripin, Yüksek Sadakat, Rocka, Sattas
7 Temmuz 2018: Kıraç, Bulutsuzluk Özlemi, Pilli Bebek, Aydilge, Vera
8 Temmuz 2018: Teoman, Bülent Ortaçgil, Redd, Can Gox, Necati ve Saykolar


Trakya Festivali

Tarih: 19-22 Temmuz 2018
Yer: Erikli Plajı

Bilet Al

Trakya bölgesinin ilk müzik festivali 19-22 Temmuz’da Erikli Sahili’nde…

Çeşitliliğin güzelliğine inanarak ‘Tüm Renkleri Buluşturan Festival’ sloganıyla geçen sene ilk adımını atan festival bu sene de 19-22 Temmuz tarihleri arasında Erikli sahilinde sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Gündüz, eşsiz Saros Körfezi’nin sakin denizinin akşam ise müzik çeşitliliği ile ruhlarınızda oluşacak dalgaların tadını çıkarmaya davetlisiniz.

Orfe Organizasyon tarafından gerçekleştirilen festivalde eğlence, bu sene dört gün olarak planlandı. Sanatçı kadrosu ve günlük festival programı ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

19 Temmuz: Pentagram, Feridun Düzağaç, Yüksek Sadakat, Aylin Aslım, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Ozbi & Gülce Duru, Kolektif İstanbul / Kapanış Partisi: Kabus Kerim
20 Temmuz: Emre Aydın, Seksendört, Selçuk Balcı, Ogün Sanlısoy, Can Gox, Sena Şener, Onur Özçelik, Tanju Topal & Yusuf Aydın / Kapanış Partisi: Gazapizm
21 Temmuz: Mor ve Ötesi, Bulutsuzluk Özlemi, Ezhel, Oceans Of Noise, Niyazi Koyuncu, Melek Mosso, Dolu Kadehi Ters Tut, Mesut Çakır, Nafile / Kapanış Partisi: Bedük
22 Temmuz: Gökhan Türkmen, Can Bonomo, Kalben, Pera, Suzan Kardeş, Ahmet Aslan, Sattas, Emre Sertkaya
Facebook etkinlik sayfası


Chill-Out Festival

Tarih: 20-21 Temmuz 2018
Yer: Xuma Yalıkavak / Bodrum

Bilet Al

Chill-Out Festival, 20-21 Temmuz’da Xuma Yalıkavak ev sahipliğinde 4. kez Bodrum’da!

Lounge FM’in muhteşem dünyasını gerçek hayatla buluşturan Chill-Out Festival, tüm rafine müzik tutkunlarını bir kez daha Bodrum’daki evi Xuma Yalıkavak’a çağırıyor.

Özenle seçilmiş sanatçıları benzersiz bir atmosferde bir araya getirecek olan Chill-Out Festival Bodrum 2018’in detayları çok yakında burada ve Lounge FM 96’da…

Her yıl 3 ayrı şehre uzanan Chill-Out Festival, bu yıl da 20-21 Temmuz Bodrum buluşmasının yanısıra 11 Ağustos’ta Çeşme’de; 15-16 Eylül’de ise İstanbul’da.

Line-up: Chaim, Eli Light, Iorie, Loewenthal, Luca Musto, Lum, Mimi Love, Mira + Chris Schwarzwälder, Stavroz live, Viken Arman live, cantanca, Carlita, Dogu
www.chilloutfest.com/


Pod not found


Gezgin Fest

Tarih: 27-29 Temmuz 2018
Yer: Kilyos Big Beach

www.gezginfest.com

Interrail Turkiye tarafından organize edilen festival, konserler, özel gösteriler, dans etkinlikleri, oyunlar, atölyeler, stand up gösterileri, film gösterimleri ve konser etkinlikleriyle festival severleri bekliyor.

“Citizens of the World” sloganıyla bütün dünyadan katılımcılar beklenen festival; insanı ve doğayı seven, hayvan dostlarımıza şefkat gösteren, ‘‘love wins’’ hoşgörüsüne sarılan, ‘‘mutluluk paylaştıkça güzeldir’’ felsefesini benimseyen Festival Topluluğu amaçlar.

Line up: Teoman, Haluk Levent, Oğuzhan Uğur, Ezhel, Feridun Düzağaç, Gazapizm, The Away Days, Shantel, Deeperise, Sattas vb 70’den fazla sanatçı


Parkfest

Tarih: 27-28 Temmuz 2018
Yer: Volkswagen Arena

Bilet Al

Geçtiğimiz 3 sene boyunca sayısız yerli ve yabancı grubu ağırlayan, 20.000’den fazla festivalcinin katılımıyla gerçekleşen Parkfest, bu yıl sürprizlerle geliyor. Daha önceki yıllarda tek gün gerçekleşen festival, bu yıl “Festivaller Birlikte Güzel” sloganı ile 27-28 Temmuz tarihleri arasında 2 güne yayılıyor ve mekanını Uniq İstanbul ve Volkswagen Arena‘ya taşıyarak eğlencenin dozunu şehirde arttırıyor.

GORİLLAZ organizasyonu ile gerçekleşecek olan Parkfest’in dolu line-up’ı içerisinde Kanadalı elektronik müzik grubu Caribou, Belçikalı deneysel hip-hop ve elektro swing grubu Boogie Belgique, Fransız prodüktör ve DJ Degiheugi, Alman elektronik müzik sahnesinin önemli isimlerinden olan Hendrik Weber aka Pantha du Prince, elektronik dans müzik prodüktörü Dan Snaith’in solo projesi olan Daphni, Türk elektronik altyapılı müzik grubu Büyük Ev Ablukada, İstanbullu prodüktör Ozoyo, Fransız sürrealist, soul, hip-hop ve funk müzik grubu Scratch Bandits Crew, underground rap müzik prodüktörü Da Poet, DJ Kaan Düzarat ve çok daha fazlası ile müzik severleri Parkfest’e davet ediyor!

2 güne yayılacak olan festival, birbirinden farklı tasarımcıların ve butik dükkanların yer alacağı “Pazar” alanının yanısıra, yeme-içme alanları ve bir çok alternatif etkinlikler ile müzik festivalinden çok daha fazlasını sunuyor. Parkfest, bugüne kadar alışılagelmiş standartların bir adım daha ötesinde olmayı ve kesintisiz eğlenceyi vaad ediyor.
Facebook etkinlik sayfası


Ağustos Festivalleri


Trakya Fest

Tarih: 3-5 Ağustos 2018
Yer: Erikli Plajı

Bilet Al

Trakya’nın en büyük müzik festivali 3-5 Ağustos‘ta Erikli sahilinde…

3, 4 ve 5 Ağustos tarihlerinde Erikli Plajı’nda gerçekleştirilecek olan Trakya Müzik Festivali’nde sahne alacak olan sanatçı kadrosu belli olmaya başladı. Trakya Müzik Festivali kapsamında Kenan Doğulu, Duman, Teoman, Haluk Levent, Manga, Manuş Baba, Yeni Türkü, Moğollar, Ceylan Ertem, Cem Adrian, Halil Sezai, Adamlar, Son Feci Bisiklet, Can Kazaz, Oğuzhan Uğur ve İkiye On Kala şu an sahne alması kesinleşen isimler oldu.

“Deniz, kum, güneş ve birbirinden güzel konserlerle Erikli’nin en güzel günlerinin tadını çıkarmaya, doyasıya eğlenceye ve unutulmaz anlara hazır mısınız?

Trakya fest , Edirne Müzik Festivali, Edirne Kültür ve Sanat Festivali gibi birçok festivale imza atan Aziz Gül Organizasyon bu yaz da siz müzikseverleri Erikli sahilinde sınırsız eğlenceye davet ediyor.

Line-Up çalışmaları devam ediyor olup, yeni ve sürpriz isimler için takipte kalmanızı öneririz. | www.trakyamuzikfestivali.com


Unplugged Music Festival

Tarih: 4 Ağustos 2018
Yer: Xuma Village

Tüm gün sürecek deniz, yemek ve akustik müzik keyfi bu festivalde.

Impact34 ve 06 Records, Türkiye’nin ilk akustik müzik festivali Unplugged Music Festival’i açıklamanın heyecanını yaşıyor.

Her gün kablolara bağlıyız. Kulağımızı çıplak sese nadiren veriyoruz.

Türkiye’nin en özel pop, rock, rap ve jazz sanatçılarından favori şarkını, yalın haliyle dinle. Şarkıları ilk yazıldığı haliyle keşfet. Sadece gitar, piyano, çıplak ses ve dalga seslerinin müziğe karışacağı muhteşem bir atmosfer eşliğinde.

Tüm gün deniz aktiviteleri, Workshop’lar, Yarışmalar, Türkiye’nin en iyi sokak müzisyenleri eşliğindeki plaj partisi eşliğinde devam edecek. Akşama doğru açılacak özel tasarlanmış sahnede , en iyi hitlerinin akustik düzenlemeleri ile beş yıldız isim güneşi batırıp, geceye eşsiz bir atmosfer hazırlayacak. Xuma Village’ın eşşiz mutfağı ve özel plajı ile birlikte bambaşka bir müzik deneyimine hazır olun! | Facebook etkinlik sayfası

Line-up: maNga, Gökhan Türkmen, Kalben, Bora Uzer, Hey! Douglas ve son iki hafta açıklanacak özel konuklar…


Zeytinli Rock Fest

Tarih: 29 Ağustos-2 Eylül 2018
Yer: Altınkum Zeytinli Plajı / Balıkesir

Bilet Al

Türk rock müziğinin geçit töreni Zeytinli Rock Festivali, 29-30-31 Ağustos – 1-2 Eylül 2018 tarihleri arasında Edremit Akçay Sahili’nde…

Efsane festival devam ediyor.

Milyon Yapım, Umut Kuzey’in öncülüğünde tam dört yıl önce, kamplı festival kültürü yok olmaya başlamışken Zeytinli Rock Festivali’ni yeniden hayata geçirmişti. Birbirinden başarılı dört yılı geride bırakan festival her yıl büyüyerek ve güçlenerek Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük yerli müzik festivali halini aldı. Türk rock müziğinin geçit töreni olan Zeytinli Rock Festivali, Türkiye’nin dört bir yanında yapılan yeni festivallere ilham olurken, bir taraftan da ülkemizde kamplı festival kültürünün yerleşmesi ve gelişmesini de sağladı.

Geçtiğimiz yıl 5 gün boyunca 75’den fazla sanatçıyı ve 200.000’den fazla müzikseveri buluşturarak, Türkiye müzik festivali tarihine damga vuran Zeytinli Rock Festivali, 2018 yılında da efsane bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Detaylar ve program için beklemede kalın. | Facebook etkinlik sayfası


Pod not found

İyi bir okur, yazar ve dinleyici olmaya çalışır. Aslen matematik öğretmenidir. Yayımlanmış 2 adet çocuk kitabı, öykü ve şiirleri vardır. Yazmayı sever...

Yorum Bırakın