Milyon Bilet
Ankara Dışı Yaz Alternatifleri: Temmuz Ayı Festivalleri

Ankara Dışı Yaz Alternatifleri: Temmuz Ayı Festivalleri

Bu yaz Ankara’ya kısa bir mola verme olanağınız varsa ve müzikten de uzak kalmak istemiyorsanız bu yazı tam size göre.

Yaz boyunca yurdun çeşitli konumlarında hem tatil yapabilir hem de festivallere katılabilirsiniz. Buyrun Temmuz ayı alternatiflerimiz nelermiş görelim…

NOT: Yazının içeriğindeki festival ve etkinlik listesini sürekli güncelliyoruz. Arada bir tekrar göz atmanızı öneririz.

Temmuz Festivalleri


İzmir Müzik Festivali

Tarih: 26 Haziran-17 Temmuz 2018
Yer: Çeşitli Mekanlar / İzmir

Bilet Al

26 Mayıs’ta başlayan Uluslararası İzmir Müzik Festivai 7 Temmuz’a kadar devam edecek. Festivalde bir çok yerli ve yabancı müzisyen sahne alıyor. | http://www.iksev.org/tr/izmir-festivali/izmir-festivali


Rober Plant and The Sensational Space Shifters, İstanbul Caz Festivalinde sahne alacak.

İstanbul Caz Festivali

Tarih: 26 Mayıs-7 Temmuz 2018
Yer: Çeşitli Mekanlar / İstanbul

Festival Programı ve Bilet Almak için Tıklayın

“Bu yıl 25. yaşını kutlayan İstanbul Caz Festivali, 26 Haziran – 17 Temmuz arasında caz, funk, dünya müziği ve rock’ın en hayranlık uyandıran seslerini Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nden Zorlu PSM’ye, Beykoz Kundura’dan Esma Sultan Yalısı’na, KüçükÇiftlik’ten Sakıp Sabancı Müzesi’ne şehrin dört bir yanındaki çok çeşitli mekânlarda müzikseverlerle buluşturuyor. Festival, bu yıl dördüncü kez düzenleyeceği Gece Gezmesi’yle, Kadıköy-Moda eksenindeki 9 sahneyi genç nesil müzisyen ve gruplara açarak yeniden festival içinde festival havası yaşatıyor.” | http://caz.iksv.orgMoğollar, Kuşadası Gençlik Festivali’nde sahne alacak.

Kuşadası Gençlik Festivali

Tarih: 11-15 Temmuz 2018
Yer: Kuşadası

Bilet Al

Kuşadası Gençlik Festivali, 4-9 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşecek!

Geçtiğimiz yıl 90 bin müzikseveri buluşturarak gelenekselleştiğini kanıtlayan ve büyük ilgi gören Kuşadası Gençlik Festivali, 3. yılında 4-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında yine Davutlar Bölgesi Sevgi Plajı’nda düzenlenecek. Umut Kuzey’in öncülüğünde Milyon Yapım’ın organize ettiği ‘her zaman iyi müzik’ sloganıyla yola çıkan festival, Türkiye’nin en önemli sanatçılarını buluşturacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek olan festivale çevre illerden de gençlerin yoğun ilgisi bekleniyor.

11 Temmuz
Sahne 1: Shantel (Dj Set), Islandman
Sahne 2: Moğollar, Yeni Türkü, Set

12 Temmuz
Sahne 1: Pentagram, Ceza, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Erdem Yener, Murder King, The Madcap
Sahne 2: Duman, Ümit Besen&Pamela, Umut Kuzey, Melek Mosso, What Da Funk, Piiz

13 Temmuz
Sahne 1: Hayko Cepkin, Halil Sezai, Pera, Yasemin Mori, Niyazi Koyuncu, Hedonutopia
Sahne 2: Şebnem Ferah, Manga, Fatma Turgut, Gazapizm, Gülçin Ergül, Sekerse Tehlike

14 Temmuz
Sahne 1: Athena, Pinhâni, Adamlar, Deniz Tekin, Çamur, Supernova
Sahne 2: Emre Aydın, Seksendört, Ezhel, Sena Şener, Gökcan Sanlıman, Palmiyeler

15 Temmuz
Sahne 1: Teoman, Feridun Düzağaç, Zakkum, Kalben, Sattas, Ezgi Aktan
Sahne 2: Mor ve Ötesi, Selda Bağcan&Boom Pam, Cem Adrian, Vega, Aydilge, Öfkeli Kalabalık
Facebook etkinlik sayfası


Erikli Rock Fest

Tarih: 5-8 Temmuz 2018
Yer: Erikli Sahil, Keşan / Edirne

eriklirockfest.com.tr

Erikli Rock Fest, Erikli Sahil Keşan / Edirne’de, 5-6-7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde, 4 gün boyunca gündüz, gece etkinliklerinden oluşacak, kamp alanlı en büyük müzik ve eğlence festivalidir.

Festivalin programı şöyle:
5 Temmuz 2018: Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Aylin Aslım, Ogün Sanlısoy, Gökcan Şanlıman
6 Temmuz 2018: MFÖ, Gripin, Yüksek Sadakat, Rocka, Sattas
7 Temmuz 2018: Kıraç, Bulutsuzluk Özlemi, Pilli Bebek, Aydilge, Vera
8 Temmuz 2018: Teoman, Bülent Ortaçgil, Redd, Can Gox, Necati ve Saykolar


Trakya Festivali

Tarih: 19-22 Temmuz 2018
Yer: Erikli Plajı

Bilet Al

Trakya bölgesinin ilk müzik festivali 19-22 Temmuz’da Erikli Sahili’nde…

Çeşitliliğin güzelliğine inanarak ‘Tüm Renkleri Buluşturan Festival’ sloganıyla geçen sene ilk adımını atan festival bu sene de 19-22 Temmuz tarihleri arasında Erikli sahilinde sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Gündüz, eşsiz Saros Körfezi’nin sakin denizinin akşam ise müzik çeşitliliği ile ruhlarınızda oluşacak dalgaların tadını çıkarmaya davetlisiniz.

Orfe Organizasyon tarafından gerçekleştirilen festivalde eğlence, bu sene dört gün olarak planlandı. Sanatçı kadrosu ve günlük festival programı ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

19 Temmuz: Pentagram, Feridun Düzağaç, Yüksek Sadakat, Aylin Aslım, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Ozbi & Gülce Duru, Kolektif İstanbul / Kapanış Partisi: Kabus Kerim
20 Temmuz: Emre Aydın, Seksendört, Selçuk Balcı, Ogün Sanlısoy, Can Gox, Sena Şener, Onur Özçelik, Tanju Topal & Yusuf Aydın / Kapanış Partisi: Gazapizm
21 Temmuz: Mor ve Ötesi, Bulutsuzluk Özlemi, Ezhel, Oceans Of Noise, Niyazi Koyuncu, Melek Mosso, Dolu Kadehi Ters Tut, Mesut Çakır, Nafile / Kapanış Partisi: Bedük
22 Temmuz: Gökhan Türkmen, Can Bonomo, Kalben, Pera, Suzan Kardeş, Ahmet Aslan, Sattas, Emre Sertkaya
Facebook etkinlik sayfası


Chill-Out Festival

Tarih: 20-21 Temmuz 2018
Yer: Xuma Yalıkavak / Bodrum

Bilet Al

Chill-Out Festival, 20-21 Temmuz’da Xuma Yalıkavak ev sahipliğinde 4. kez Bodrum’da!

Lounge FM’in muhteşem dünyasını gerçek hayatla buluşturan Chill-Out Festival, tüm rafine müzik tutkunlarını bir kez daha Bodrum’daki evi Xuma Yalıkavak’a çağırıyor.

Özenle seçilmiş sanatçıları benzersiz bir atmosferde bir araya getirecek olan Chill-Out Festival Bodrum 2018’in detayları çok yakında burada ve Lounge FM 96’da…

Her yıl 3 ayrı şehre uzanan Chill-Out Festival, bu yıl da 20-21 Temmuz Bodrum buluşmasının yanısıra 11 Ağustos’ta Çeşme’de; 15-16 Eylül’de ise İstanbul’da.

Line-up: Chaim, Eli Light, Iorie, Loewenthal, Luca Musto, Lum, Mimi Love, Mira + Chris Schwarzwälder, Stavroz live, Viken Arman live, cantanca, Carlita, Dogu
www.chilloutfest.com/Gezgin Fest

Tarih: 27-29 Temmuz 2018
Yer: Kilyos Big Beach

www.gezginfest.com

Interrail Turkiye tarafından organize edilen festival, konserler, özel gösteriler, dans etkinlikleri, oyunlar, atölyeler, stand up gösterileri, film gösterimleri ve konser etkinlikleriyle festival severleri bekliyor.

“Citizens of the World” sloganıyla bütün dünyadan katılımcılar beklenen festival; insanı ve doğayı seven, hayvan dostlarımıza şefkat gösteren, ‘‘love wins’’ hoşgörüsüne sarılan, ‘‘mutluluk paylaştıkça güzeldir’’ felsefesini benimseyen Festival Topluluğu amaçlar.

Line up: Teoman, Haluk Levent, Oğuzhan Uğur, Ezhel, Feridun Düzağaç, Gazapizm, The Away Days, Shantel, Deeperise, Sattas vb 70’den fazla sanatçı


Parkfest

Tarih: 27-28 Temmuz 2018
Yer: Volkswagen Arena

Bilet Al

Geçtiğimiz 3 sene boyunca sayısız yerli ve yabancı grubu ağırlayan, 20.000’den fazla festivalcinin katılımıyla gerçekleşen Parkfest, bu yıl sürprizlerle geliyor. Daha önceki yıllarda tek gün gerçekleşen festival, bu yıl “Festivaller Birlikte Güzel” sloganı ile 27-28 Temmuz tarihleri arasında 2 güne yayılıyor ve mekanını Uniq İstanbul ve Volkswagen Arena‘ya taşıyarak eğlencenin dozunu şehirde arttırıyor.

GORİLLAZ organizasyonu ile gerçekleşecek olan Parkfest’in dolu line-up’ı içerisinde Kanadalı elektronik müzik grubu Caribou, Belçikalı deneysel hip-hop ve elektro swing grubu Boogie Belgique, Fransız prodüktör ve DJ Degiheugi, Alman elektronik müzik sahnesinin önemli isimlerinden olan Hendrik Weber aka Pantha du Prince, elektronik dans müzik prodüktörü Dan Snaith’in solo projesi olan Daphni, Türk elektronik altyapılı müzik grubu Büyük Ev Ablukada, İstanbullu prodüktör Ozoyo, Fransız sürrealist, soul, hip-hop ve funk müzik grubu Scratch Bandits Crew, underground rap müzik prodüktörü Da Poet, DJ Kaan Düzarat ve çok daha fazlası ile müzik severleri Parkfest’e davet ediyor!

2 güne yayılacak olan festival, birbirinden farklı tasarımcıların ve butik dükkanların yer alacağı “Pazar” alanının yanısıra, yeme-içme alanları ve bir çok alternatif etkinlikler ile müzik festivalinden çok daha fazlasını sunuyor. Parkfest, bugüne kadar alışılagelmiş standartların bir adım daha ötesinde olmayı ve kesintisiz eğlenceyi vaad ediyor.
Facebook etkinlik sayfası


LaKonser
LaKonser Ankara'daki tüm konserleri ve indirimli etkinlikleri takip edebileceğiniz bir internet ve sosyal medya projesidir. LaKonser 2017'den bu yana yayındadır. WhatsApp Bültenimize üye olmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X