Bilkent Senfoni Orkestrası’nın bu sezon gerçekleşecek tüm konserleri açıklandı.


Bilkent Senfoni Orkestrası Hakkında

Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), 1993’te Bilkent Üniversitesi’nin özgün bir sanat projesi olarak kuruldu.

Orkestra, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin öğretim kadrosunda yer alan, Türkiye ve 12 ülkeden seçkin sanatçıdan oluşuyor. Bilkent Senfoni Orkestrası, bu özellikleriyle, Türkiye’nin ilk “özel, akademik, uluslararası sanat topluluğu”dur.

Sanat yaşamımıza her yıl 50’yi aşkın etkinlikle katılan topluluk, bugüne değin konserleriyle, televizyon, radyo kayıtlarıyla ve yayınladığı 40’ın üzerinde CD ile seçkinleşmiştir. CD dizini tüm dünyaya ihraç edilen orkestranın kayıtları 2003 yılından itibaren EMI, CPO, Naxos gibi prestijli etiketlerle de yayınlanmaktadır.

Kurulduğu 1993 yılından beri gerçekleştirdiği etkinliklerde, çeşitli kurum, kuruluş ve özellikle sivil toplum örgütleriyle yaptığı geniş işbirliğiyle, sanatın toplumsal yaşamda işlevsel kılınmasını ilke edinen Orkestra, “Evrensel Kardeşlik ve Dünya Barışına Katkı”, “Yerelden Evrensele Kültürel Tanıtım” ödüllerinin sahibidir. Bilkent Senfoni Orkestrası, 2009 yılında “UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi” ilan edilmiştir.

Konser programı ve tarihler şu şekilde:


[events-calendar-templates template=”default” category=”bilkent-senfoni-orkestrasi-konserleri” date_format=”MDL” start_date=”2018-10-01″ end_date=”2019-08-01″ limit=”500″ order=”ASC” hide-venue=”yes” time=”future” title=”Bilkent Senfoni Orkestrası 2018-2019 Programı”]


LaKonser

LaKonser Ankara'daki tüm konserleri ve indirimli etkinlikleri takip edebileceğiniz bir internet ve sosyal medya projesidir. LaKonser 2017'den bu yana yayındadır. WhatsApp Bültenimize üye olmak için tıklayın.

Yorum Bırakın

Avatar