Çankaya Üniversiteler Arası Müzik Yarışması 2018 Sonuçları

Çankaya Belediyesi, Milyon Yapım işbirliği ile Ankara müzik dünyasına bu yıl yepyeni bir yarışma hediye etti: Çankaya Üniversiteler Arası Müzik Yarışması

19 Mayıs 2018 Cumartesi günü finale kalan 15 Ankaralı grup yarıştı.

Yarışmada finale kalan gruplar şöyle: Akis (Ankara Üniversitesi), Meşrep (ODTÜ), Hep Aynı (Hacettepe Üniversitesi), Laki (ODTÜ), Rak-ı Plak-i (Ankara Üniversitesi), Brütüs (ODTÜ), Liman (Ankara Üniversitesi), Oğulcan Sönmez (ODTÜ), Maça (Bilkent Üniversitesi), Sweet Sour (Hacettepe Üniversitesi), Franz ve Kafkası (Gazi Üniversitesi), Onurcan Polat (Ankara Üniversitesi), Padavana (Gazi Üniversitesi), Dip (Ankara Üniversitesi), Barış Koçak (Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi)

Yarışmanın jürisinde Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden Cahit Berkay, Ahmet Güvenç ve İskender Paydaş‘ın yanısıra Gülçin Ergül ve organizasyonu gerçekleştiren Umut Kuzey de vardı.

Yarışmada birinciliği Akis alırken ikinciliği Bilkent Üniversitesi’nden Maça, üçüncülüğü de Ankara Üniversitesi’nden Dip kazandı.

1. Akis (Ankara Üniversitesi)

2013 yılında kurulmuş olan grup günümüzde etkin olarak sahne almaya devam etmektedir. Vokalde Ozan Önkal ve bas gitarda Barış Yıldırım ile kurulan gruba önce davula Özgün Cevizci’nin daha sonra da gitara Çağrı Baran’ın dahil olmasıyla grup bugünkü halini almıştır.
Ağırlıklı olarak Türkçe rock parçalara cover yapan grup yabancı rock, punk ve rock n roll parçalar da coverlamaktadır. Asıl amacı bestelerini müzikseverlerle buluşturmak isteyen AKİS bu amacına yavaş yavaş ulaşıyor…

2. Maça (Bilkent Üniversitesi)

3. Dip (Ankara Üniversitesi)

Yarışan Diğer Gruplardan Örnekler:

LaKonser Ankara'daki tüm konserleri ve indirimli etkinlikleri takip edebileceğiniz bir internet ve sosyal medya projesidir. LaKonser 2017'den bu yana yayındadır. WhatsApp Bültenimize üye olmak için tıklayın.

Yorum Bırakın