Fethi Okutan “Eflatun Sevgili” Klibi Yayınlandı

LaKonser video yapım ekibi tarafından çekimleri gerçekleştirilen, Ankara’nın önce gelen bas gitaristlerinden Fethi Okutan’ın solo albümünde yer alan “Eflatun Sevgili” adlı klibi yayında.

Yönetmen: Korhan Elbaşı
Görüntü: Korhan Elbaşı & Anıl Aktuğ
Çekim Mekanları: Black n Roll ve The Stage Performance Hall

Hep karşılaştığım bir soru oldu bu; Neden Eflatun?
Kandinski’ye göre bu rengin hastalıklı, üzüntülü ve sonu çağrıştıran bir yönü vardı. Goethe, bu rengi yaşlılıkla ilişkilendirmişti. Yazar Engin Ülgene göre; Gerçek sevginin oya gibi, dantel dantel dokunuşunu, tüm varlığı ile ürpererek yaşayanların “aura”sı, o anda tek bir renge dönüşür; Eflatun. Aşkın aurası…””Pembe; sevmenin ve sevişmenin fantastik tarafı. Mor; acısıyla, tatlısıyla hayatın, aşk tarafında ki gerçek ve kutsal yanları.
Bunlara ek olarak bana göre; eflatun karışık, elde etmesi zor bir renktir. İçinde bir çok rengi hapseder. Felsefenin, düşüncenin, derinliğin, sonsuz aşkın rengidir. Eflatun Hayatta her zaman görebileceğiniz bir renk değildir. Eğer şanslıysanız size bir defa görünür ve aniden kaybolur. Tekrar gördüğünüz eflatun aynı eflatun değildir ve fark etmeseniz de bütün eflatunlarda sürekli eflatunun o tonunu ararsınız. Çünkü bu renk aslında gözün değil ruhun görebildiği bir renktir.


Fethi Okutan tüm konserleri
Fethi Okutan Project tüm konserleri

Fethi Okutan “Eflatun Sevgili” Klibi Yayınlandı
5 puan 1 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?