Heavy Sky Söyleşisi

AfraTafra ekibinin Heavy Sky ile gerçekleştirdiği video söyleşi…

Heavy Sky, 2012 yılının sonunda Batu Akdeniz (vokal/gitar), Çağlar Töngür (gitar) ve Hakan Kılıç (davul) tarafından kuruldu. 1 yılı aşkın süren çalışmalar sonunda grup BATU, Supermoon gibi isimlerle konserler verdi ve tanınmaya başladı. 2013 yılının sonunda bas gitara Mehmet Öztürk’ün gelmesiyle son haline kavuşan grup “Heavy Sky” ismini aldı.

Heavy Sky, ilk video ve single’ını 31 Mayıs 2014’te yayınladı. Kayıt ve miksi Ankara Mirage Stüdyolarında yapılan single’ın mastering işlemini ise daha önce Bon Jovi, ACDC, Scorpions, Buckcherry, Joe Bonamassa ve Paul Rodgers gibi isimlerle çalışmış ünlü mastering ustası Ryan Smith üstlendi.

Heavy Sky, rock müziğin tüm evrelerinden etkilendi. Grup elemanları, müziklerini “Ankara’nın havasını suyunu almış, kaygılı, gürültülü ve evrensel” olarak tanımlıyor.

BATU AKDENİZ – GİTAR/VOKAL
ÇAĞLAR TÖNGÜR – GİTAR
UMUT ER – GİTAR/VOKAL
MEHMET ÖZTÜRK – BAS
HAKAN KILIÇ – DAVUL

sen de alkışla
LaKonser
LaKonser Ankara'daki tüm konserleri ve indirimli etkinlikleri takip edebileceğiniz bir internet ve sosyal medya projesidir. LaKonser 2017'den bu yana yayındadır. WhatsApp Bültenimize üye olmak için tıklayın.

1 Comment

  1. Pingback: Batu Akdeniz'in Yeni Albümü "Hayat Böyle" Yakında Çıkıyor — La Konser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?