Limit / Ayaküstü Muhabbet #2

Ankara’nin dinamik ve genç gruplarından Limit ile “Ayaküstü Muhabbet” ettik. Limit, 18 Aralık 2018 Black n Roll’da sahne alıyor.

Diren: Limit grubu üyelerini tanıyabilir miyiz? Kaç kişisiniz, grup kimlerden oluşuyor?
Limit: Grubumuz bir vokal, bir gitar bir bass gitar ve bir davuldan oluşmakta. 4 kişiyiz ve isimlerimiz Özgür, Bahadır, Uğurcan ve Sertan.

Grubunuz ne zaman, nerede kuruldu? Fikir nasıl ortaya çıktı?
Özgür ve Sertan çocukluk arkadaşları küçüklükten beri birlikte çalıyorlar. Kafa dağıtmak maksadıyla yakın arkadaşları Bahadır ve Uğurcan’ı davet ettiler. Uzun süre birlikte çaldıktan sonra göstermiş oldukları emeği insanlara sergilemek istediler. Yaklaşık 1.5 sene önce hep birlikte ilk provamızı aldık. Ankara’da kurulan bir grubuz.

Grubun adı nereden geliyor?
Matematik Limit konusundan.

Limit ne tür müzik yapar?
Türkçe, alternatif rock.

Limit’in müzikal anlamda kafasındaki planları ya da hayalleri nelerdir?
İlk amacımız kendimizi olabilecek en tab noktaya ulaştırmak. Kendimizi yeterli hissettiğimiz zaman kendi bestelerimizi inşaa edip bu yolda zamanın da kattığı tecrübe ile daha geniş kitlelere müziğimizi duyurmak istiyoruz.

Limit üyeleri müzik dışında başka nelerle uğraşır?
Bütün grup üyeleri olarak öğrenciyiz. En büyük hobimiz müzik ama elbette part-time olarak kendimizi meşgale ettiğimiz dallar mevcut.

Limit üyeleri ne tür müzikleri sever ve dinler?
Özgür Türkçe Rock dinler. Sertan Blues, Rap, Rock dinler skalası geniştir. Bahadır Pentagram ve Yavuz Çetin aşığıdır metal müzik dinler. Uğurcan Rap hariç bütün müzik türlerini dinler.

Ankara’da beğendiğiniz gruplar var mı varsa kimler?
Elbette beğendiğimiz dinlediğimiz gruplar var. Akis grubu beğendiğimiz örnek aldığımız abilerimizdir.

Ankara’da dinleyici kitlesini nasıl buluyorsunuz?
Genel kitle müziği yapmadığımızın farkındayız. Rock müzikte başarılı olmanın diğer müzik türlerine göre daha zor olduğu aşikar ama gönül verdiğimiz müziği yapmak bize zevk veriyor ve bu müzik türünün kemik kitlesi artarsa daha çok zevk alacağımıza inanıyoruz.

Ankara’da müzik yapmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Size göre olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
Bir önceki soruda da bahsettiğimiz gibi genel kitle müziği yapmadığımızdan dolayı mekan sahipleri bu nedenden bizi reddedebiliyor. Bu yaptığımız müzikten soğumamıza engel değil elbette ama daha fazla mekanda sesimizi duyurmak bizimde isteklerimizden birisi diyebiliriz. Olumlu yönlerinden bahsedecek olursak ; küçük şehirlere göre daha geniş bir kitle mevcut. Sunulan imkanlar daha fazla (Mekan, stüdyo vs.). Bu durumlar bize büyük yönde avantaj sağlamakta.

Limit Grubuna teşekkür ederiz. Umarız sizleri daha çok sahnede görürüz.

İyi bir okur, yazar ve dinleyici olmaya çalışır. Aslen matematik öğretmenidir. Yayımlanmış 2 adet çocuk kitabı, öykü ve şiirleri vardır. Yazmayı sever...

Yorum Bırakın