Milyon Bilet

Majalis Festival Ankara Programı Açıklandı

5 Mayıs’ta ODTÜ Mezunlar Derneği’nde düzenlenecek Majalis Festivalin programı ve güncellemelerine ulaşmak için etkinlik sayfamıza göz atabilirsiniz: https://lakonser.com/konserler/majalis-festival/

Majalis Festival 5 Mayıs’ta Selda Bağcan & Boom Pam , Mahmut Orhan , Monality ve daha fazlası ile ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde…
Türkiye’nin gri kenti Ankara’da, şehrin monotonluğundan sıkılanlar, eğlence arayanlar, festival tadını özleyenler, renkli bir Ankara istiyorum diyenler için yeni bir eğlence doğuyor.

Selda Bağcan & Boom Pam
“100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali” listelerinde yer alan, 70’li yıllara damgasını vuran Türk Saykedelik Rock müziğinin efsanevi ismi Selda Bağcan, İsrailli surf-rock grubu Boom Pam ile 5 Mayıs’ta Majalis Festival’deTürkiye müzik tarihinin yaşayan efsaneleri arasında gösterilen Selda Bağcan ,Womad , The Groove, Primavera Sound, KOKO London gibi Avrupa’da birçok prestijli mekanda ve festivalde sahne aldı. 1971’de başlayıp sayısız 45’lik ve albüm sığdırdığı diskografisini “40 Yılın 40 Şarkısı” adlı albümüyle taçlandırdı. Selda Bağcan’ın Boom Pam ile Hollanda’nın Utrecht şehrinde gerçekleştirilen Le Guess Who? Festivalindeki büyük ses getiren görkemli performansları plak formatında satışa sunuldu.Parçaları şimdiye dek birçok farklı prodüksiyonda sample’lanan Selda Bağcan’ın geçtiğimiz aylarda aralarında Acid Pauli, Hey! Douglas ve Kozmonotosman gibi birçok prodüktör ve DJ’in Nem Kaldı, İnce İnce ve Gesi Bağları gibi şarkılarına yaptığı remiksler ‘Selda Bağcan Remix’ albümünde bir araya getirilerek piyasaya sürüldü.

Mahmut Orhan
Deep House, Indie Dance / Nu disco tarzlarında yaptığı parçaları ile kısa zaman içerisinde global sahnenin başarılı isimleri arasına girmeyi başarmış , Feel , Save Me , Six Days War gibi bir çok hit parçaya imza atmıştır.

Monality
Monality, Allen Hulsey ve Erdem Tunalı tarafından kurulan bir elektronik müzik ikilisidir. Deep tech ve etnik elektronik müziği kendilerine has bir şekilde bir araya getiren ikilinin bu beklenmedik işbirliği, dans parçalarından oluşan özgün bir set ile sonuçlanıyor. Sahne performanslarında  canlı vokaller, elektro gitar, synth’ler ve geniş bir yelpazeye yayılan enstrümanlar (perdesiz guitar, bağlama, kanun ve yaylı gitar) kullanıyorlar.

Yasin
Yasin, La Konser projesinin kurucularındandır. Genel yayın yönetmenliği, editörlük, grafikerlik gibi çeşitli işlerde çalıştıktan sonra kendi hayallerine odaklandı. İyi müziği öğrenmeye ve kovalamaya çalışır. İyi ve araştırmacı bir dinleyicidir, sert yazar :) ODTÜ Tarih bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X