Ankara’daki Mayıs Festivalleri

Merhabalar,

Bahar geldiğinde sokaklara çimlere çıkma, şarkılar söyleme zamanı gelmiştir artık 🙂 yoksa nasıl hissedilir bahar?

Ankara, mayıs ayında yine birbirinden renkli festivallere ev sahipliği yapıyor. Bu festivalleri kaçırmamanızı umar, güzel bir mayıs ayı geçirmenizi dileriz.

İşte sizin için derlediğimiz festivaller…


Majalis Festival (5 Mayıs)

5 Mayıs’ta Selda Bağcan & Boom Pam, Mahmut Orhan, Monality ve daha fazlası ile ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde…

Türkiye’nin gri kenti Ankara’da, şehrin monotonluğundan sıkılanlar, eğlence arayanlar, festival tadını özleyenler, renkli bir Ankara istiyorum diyenler için yeni bir eğlence doğuyor.

Detaylar için https://lakonser.com/konserler/majalis-festival/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


HoliFest (6 Mayıs)

Dünya’nın 50’den fazla ülkesinde her yıl coşkuyla kutlanan Geleneksel Hint Kültürünün en büyük bayramı olan HoliFest, Türkiye’de ilk defa orijinal konseptiyle 2016 Nisan ayında 5000 kişinin katılımıyla İstanbul’da kutlanmıştır. 7500 kişilik bir katılım ile ikinci defa 2017 Nisan ayında gerçekleşen etkinlik oldukça renkli görüntülere sahne olmuştur. İzmir’de Ekim 2017’de ilk defa 4000 kişinin katılımıyla gerçekleşen ve son yılların en ses getiren “konsept festivali” olma özelliği taşıyan Holi festivali 6 Mayıs 2018 günü Ankara’da! Türkiye’deki üçüncü yılında baharın gelişini kutlamasının yanı sıra, etkinliğin Hint kültüründe önemli bir misyonu olan “iyiliğin, kötülüğe karşı mücadelesi” fikrini de taçlandırmak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile ortak bir çalışma içerisine girmiştir.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz:
Blog Yazısı: https://lakonser.com/blog/holifest-ankara-2018/
Etkinlik Linki: https://lakonser.com/konserler/holifest-ankara/


Caz Festivali (8-13 Mayıs)

Caz derneği tarafından, bu yıl 22.si gerçekleşecek olan Uluslararası Ankara Caz Festivali, ‘Kadın ve Caz’ teması ve yeniliklerle dolu bir programla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival bu yıl, 8-13 Mayıs tarihleri arasında konserler, sergiler, atölye çalışmaları ve söyleşiler ile geniş bir yelpazede cazseverlere hitap ediyor.

Festival programı için https://lakonser.com/konserler/ankara-caz-festivali/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


CityFest Ankara (11-13 Mayıs)

CityFest 11 Mayıs Cuma, 12 Mayıs Cumartesi ve 13 Mayıs Pazar tarihlerinde Winner İncek’te müziğin önemli isimlerini ağırlıyor. Sıla Mabel Matiz, Duman, Büyük Ev Ablukada, Jehan Barbur gibi önemli isimlerin yer alacağı CityFest’in ayrıntılarını  https://lakonser.com/konserler/city-fest/  adresinden öğrenebilirsiniz.


Wake Up Ankara Festivali (12 Mayıs Cumartesi)

“Wake Up!” Sloganıyla yola çıkan Festival, Ankara’da daha önce yapılmamış bir festival ruhunu yaratmayı amaçlıyor. İyi müziğin yanında gündüz festival alanında kaliteli zaman geçirebilmeniz için de birçok atölye ve birbirinden değerli tasarımcıların ürünlerini getirdiği tasarım pazarımız sizleri bekliyor olacak..

Wake Up Ankara bağımsız müzik festivali, farklı müzik türlerini 12 Mayıs Cumartesi günü aynı sahnede buluşturacak. Meyve ağaçları ile dolu yemyeşil çim alan üzerinde festival ruhunu yaşamak isterseniz avantajlı bilet fırsatını kaçırmayın!

Ayrıntılar için https://lakonser.com/konserler/wake-up/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Sonne Festivali (12 Mayıs Cumartesi)

Bir festivalden çok daha fazlası!
Sonne, 4. kuruluş yılını kutlarken bu zamana kadar hep beraber bobolarımızı gogoladığımız katılımcılarını 12 Mayıs’da Kamusal alanda parti tarihine damgasını vuracak bir festivale davet ediyor!

Boboların 4. senemizde çılgınlar gibi gogolanacağı festival ritüelini bozmuyor ve ücretsiz olarak kentin tüm sakinlerine kapılarını açıyor.

Ayrıntılar için https://lakonser.com/konserler/sonne-presents-sonne-festival-8/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yavaş Fest (26-27 Mayıs)

Ankara’da birbirinden önemli isimlerle yepyeni bir festival başlıyor.

Tamamı akustik performanslardan oluşacak olan ve sürpriz düetlere imza atılacak bu festivalde yerinizi ayırtın.

Festival programına https://lakonser.com/konserler/yavas-fest/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İyi bir okur, yazar ve dinleyici olmaya çalışır. Aslen matematik öğretmenidir. Yayımlanmış 2 adet çocuk kitabı, öykü ve şiirleri vardır. Yazmayı sever...

Yorum Bırakın