Milyon Bilet
Nisan Ayında Ankara’daki Festivaller

Nisan Ayında Ankara’daki Festivaller

Ankara hafif ama kasvetli geçen bir kışın ardından bahara göz kırpıyor. Nisan ayında bir çok festival ve konser de bu kıpırtının en büyük göstergesi.

Nisan ayında Ankara’da yapılacak festivalleri sizin için derledik.

35. ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ (4-26 Nisan)

Her yıl nisan ayında Ankara’da gerçekleştirilen festival bu yıl 35 yaşında. 4 Nisan -26 Nisan arasında birbirinden değerli sanatçılar bu festivalde yer alacak.

4 Nisan 20:00’da Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası açılışı, Rengim Gökmen şefliğinde klasik müzik tarihimizin en saygın sanatçılarından olan dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret ile birlikte gerçekleştirecek.

Detaylar için https://lakonser.com/blog/festival/35-ankara-muzik-festivali/ ziyaret edebilirsiniz.

 

XJAZZ Festivali (11-15 Nisan) 

XJAZZ Festivali dördüncü yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’de!

Caz müziğini dans, elektronik doğaçlama, etnik ve güncel klasik gibi türlerle bir ara getiren Berlin çıkışlı XJAZZ fikri, dünyanın farklı coğrafyalarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Festivalin bu seneki odak noktalarından birisi her üç şehirde düzenlenecek XJAZZ Lab çatısı altındaki atölye çalışmaları, paneller ve bir araya gelmeler olacak.

Detaylar için https://lakonser.com/tag/xjazz2018/ ziyaret edebilirsiniz.

 

GriFest ANKARA (21-22 Nisan)

GriFest Ankara etkinliği şehrinizi renklendirmeye geliyor! 21-22 Nisan tarihlerinde Kentpark AVM’de gerçekleşecek olan etkinliğe ön gruplarla birlikte Son Feci Bisiklet, Haluk Levent, Edis, Teoman, Eypio, Aleyna Tilki, Serdar Ortaç ve Yıldız Tilbe sahne alacak.

Detaylar için https://lakonser.com/blog/haber/grifest-ankara-programi-aciklandi/ ziyaret edebilirsiniz.

 

7Yirmidört Bahar Şenliği (21-22 Nisan)

Ankara’nın en yeni en genç festivali 7yirmidört Bahar Şenliği bu sene Karum AVM Çim Alan‘da düzenlenecek. Ankaralı genç müzikseverleri bir araya getirecek festivalde sen de Pera, Dolu Kadehi Ters Tut, Oğuzgan Uğur ve Mavi Gri eşliğinde eğlence katıl!

Detaylar için https://lakonser.com/blog/7yirmidort-bahar-senligi-21-22-nisan-2018/ ziyaret edebilirsiniz.

 

Blues Carnaval (21- 22 Nisan)

Blues esintileri nisan ayında Ankara’da olacak.. En iyi Blues parçaları Voodoo Blues’da çalınacak. Boogie People, Vivo Band, Spitfire & Süleyman Bağcıoğlu, Adana Blues Collective,  Batu Mutlugil Band gibi ünlü isimler Blues Carnaval’ında yer alacak.

Detaylar için https://lakonser.com/konserler/ankara-blues-carnival/2018-04-21/  ziyaret edebilirsiniz.

 

Diren
İyi bir okur, yazar ve dinleyici olmaya çalışır. Aslen matematik öğretmenidir. Yayımlanmış 2 adet çocuk kitabı, öykü ve şiirleri vardır. Yazmayı sever...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X