Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Altın Ejderha Oyunu

 22 Şubat 2020 @ 20:0022:00    Tiyatro Tempo    20 TL

:

Etkinlik Navigation

Altın Ejderha oyunu Ankaralı tiyatroseverlerle buluşuyor.

Bu etkinlik için sınırlı sayıda 20 TL'ye indirimli bilet seçeneği bulunmakta. Satın almak için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

İndirimli fırsat bu fırsat İndirimli fırsat.me

Etkinlik Kuralları

Altın Ejderha, Roland Schimmelpfenig’in en popüler oyunudur. Schimmelpfennig, Altın Ejderha ile 2010 yılında tiyatro dünyasının en saygın ödülleri arasında yer alan Mülheim Oyunlar Festivali Ödülü’nü almış ve oyun Theater Heute dergisi tarafından yılın oyunu seçilmiştir. Altın Ejderha, Avrupa ve Amerika’da birçok kez sahnelenmiştir.
Altın Ejderha, tiyatro tarihinde postdramatik tiyatro içerisinde yer edinmiş; geleneksek dramatik metinlerin karakter, zaman, kurgu, gösterge hiyerarşisi düzenlerinden farklı bir düzen oluşturan öge kullanımlarıyla postmodern dönem oyunlarından biridir. Bir apartmanın alt katındaki Çin-Thai-Vietnam lokantasının daracık mutfağında başlayan bu oyun, beş yasadışı göçmen çalışandan biri olan Çinli gencin ağrıyan çürük dişinin çekilmesiyle başlar; bunu izleyen olaylar ve apartmanın diğer katlarında yaşayan insanların aynı çatı altındaki öyküleriyle sürer. Olayların ve kişilerin birbirinden farklı hikâyelerde birbirleriyle ilişkili olmaları bize gerçek bir bulmaca seyri sağlıyor.

YAZAN : Roland SCHIMMELPFENNIG
ÇEVİREN : Sibel ARSLAN YEŞİLAY
YÖNETEN : Özgür ÇAKIR OYUNCULUK ÇALIŞMALARI: AYLİN SARAÇ
REJİ ASİST. : Hazal YERLİKAYA – S.Elif DEMİRBAŞ
DRAMATURG : Beril Z. OVAYURT


Detaylar

Tarih:
22 Şubat 2020
Saat:
20:00 — 22:00
Ücret:
20 TL

Mekan

Tiyatro Tempo
Eti Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Blv. No:114,
Çankaya, Ankara 06570 Türkiye
+ Yol Tarifi
Telefon:
(0312) 232 32 92
Website:
https://www.facebook.com/tempo.tiyatro/

Yorum Bırakın

Avatar