Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Aynur

 18 Nisan 2020 @ 20:3023:00    MEB Şura Salonu    65 TL

: /

Etkinlik Navigation

Aynur, 18 Nisan’da MEB Şura Salonu’nda sizlerle.

Etkinlik Kuralları

Aynur ile 5 yıl sonra yeniden hep bir ağızdan şarkılar söylemek için yola çıkıyoruz… Türkiye turnemizin biletlerine biletix’ten ve konser salonu gişelerinden ulaşabilirsiniz.

Piştî pênc salan ji bo bi yek dengî stranan bêjin me dîsa da ser rê… *Bilêtên tûrneya me ya Tirkiyê hûn dikarin ji biletix’e û ji cîhê konseran bi dest bixin.

Kürtçe müziğin uluslararası alanda önemli temsilcilerinden Aynur, Şubat 2020’de hem yeni albümünü yayınlıyor hem de konserler vermek üzere Türkiye’ye geliyor. Aynur, bu konserlerde klasikleşmiş şarkılarının yanı sıra yeni albümü “Hedûr / Zaman’ın Tesellisi”nden şarkılara da yer verecek.

Aynur, dünyanın sayılı müzik okullarından biri olan Berklee Müzik Okulu’na (Berklee College of Music) bağlı Mediterranean Music Institute (Akdeniz Müzik Enstitüsü) tarafından verilen “Master of Mediterranean Music Award /Akdeniz Müziği Ustası Ödülü”ne değer görülen bir müzisyen.

Etkileyici sesi ve olağanüstü yorumu ile sadece Türkiye basınında değil, dünya basınında da övgüyle karşılanan sanatçı, yıllar içerisinde “world müzik”in en önemli isimlerinden biri haline geldi. YO-YO MA ve Silk Road Ensemble, Kayhan Kalhor, Javier Limon, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Mercan Dede, Nerderland Blazers Ensemble gibi ünlü müzisyenlerle ortak projelerde ve ses getiren uluslararası sinema filmlerinde yer aldı. Folk Roots (fRoots), The London Times, Sons gibi tüm dünyanın izlediği dergilerin kapaklarında yer verdikleri Aynur, The Guardian, El Pais, FAZ gibi önemli gazetelerde de geniş yer aldı. Avrupa’nın birçok televizyon ve radyo programına konuk oldu.  Son yıllarda albümleriyle Kürt müziği alanında “en çok satan albümler “arasına girmeyi başardı.


Detaylar

Tarih:
18 Nisan 2020
Saat:
20:30 — 23:00
Ücret:
65 TL

Mekan

MEB Şura Salonu
Emniyet Mahallesi, Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd
Yenimahalle, Ankara Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0312) 413 38 50
Website:
http://dhgm.meb.gov.tr/Birimler/SuraSalonu.html

Sanatçı

Aynur Doğan

Yorum Bırakın