Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Bilkent Piyano Festivali

 18 Haziran 2018 @ 10:0022 Haziran 2018 @ 23:00    Çeşitli Mekanlar

Bilkent Piyano Festivali 18-22 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Festivalin içeriği ile ilgili sanat yönetmeni Dr. Yoonie Han şöyle yazıyor:

Bilkent Piyano Festivali, tanınmış müzisyenlerle çalışma ve etkileşimde bulunma, müzikal arkadaşlıklar oluşturma, rol modelleri keşfetme ve performans fırsatlarına katılma gibi değerli deneyimler sunan benzersiz bir programdır.
Festival, piyano performansının uygulama alanlarında ve gelişmiş sanatsal rehberliğe erişim sağlamayı amaçlıyor. Bilkent’teki sıcak ve destekleyici ortamda, öğrencilere sürekli ilham vermeyi ve benzersiz, bireysel ilgi göstermeyi hedefliyor. Bilkent Festivali, bugün önde gelen müzik sanatçılarıyla etkileşim kurmayı ve onlardan öğrenmeyi arzulayan genç piyanistler için benzersiz fırsatlar sunacak. Festival, tüm katılımcılara birbirleriyle birlikte çalışma ve hayat boyu müzik arkadaşlığı kurma şansını verecek.
Festivalde, piyano performansında özgüven ve yeterliliğin önemini vurguluyoruz ve izleyicilerle etkili bir iletişimin üzerinde duruyoruz. Her yaştan ve her düzeyde öğrenciyi Aktif ve Pasif olmak üzere iki programımızda ağırlayacağız ve her öğrenci için özel bir yaklaşım sunacağız. Her öğrenci, potansiyeli, yetkinliği ve ihtiyaçları farklı bireyler olsa da – yine de hepsi kendi ihtiyaçlarına duyarlı bir akıl hocasıyla işbirliği yaparak kendi benzersiz kimliklerini bulmak isteyen müzisyenlerdir.

AKTİF
Aktif katılımcılar, üç özel bireysel ders alacak, bir ustalık sınıfında çalacak ve Bilkent Konser Salonu, Erimtan Müzesi ve Mozart Haus’da, Genç Sanatçılar Konserleri’nde çalacaklar. Öğlen Beslen ve Öğren oturumlarına ve diğer tüm özel seminerlere ve gezilere katılma fırsatı bulacaklar. Aktif katılımcalar için alt yada üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

PASIF
Pasif katılımcılar tüm özel bireysel dersleri ve ustalık sınıflarını izleyebilir. Seminer ve gezilere erişmeyeceklerdir. Bir yemek planına kaydolanlar için Günlük Öğlen Beslen ve Öğren oturumlarına katılabileceklerdir.

Bu program, aynı zamanda amatör piyanistler için de mükemmel bir fırsat, uluslararası sanatçı eğitimcilerin verdiği dersleri, Bilkent Konser Salonu’nda sahneye çıkacak genç piyanistlerin konserlerini izlemek mümkün. Seçilecek sekiz piyanist, konuk sanatçı eğitimcilerin ustalık sınıflarında çalmak için bir olanak bulacak. Başvurmak isteyenler, başvuru formu ile birlikte bir video kaydı sunmalıdır. Pasif programa katılanlar, konuk sanatçı eğitimcilerden bir özel ders de alabilirler ve sanatsal seminerlere ve gezilere mütevazı bir maliyetle katılabilirler. Pasif katılımcılar için yaş sınırı bulunmamaktadır.

KONSERLER
Genç Sanatçılar Konserleri – profesyonel bir ortamda performans tecrübesi

Bütün piyanistler Bilkent Konser Salonu’nda çalma fırsatı bulacaklar. Yükselen yıldızlar resitali ise Erimtan Müzesi, Mozart Haus and Bilkent Konser Salonu‘nda gerçeklesecektir. Konserler halka açık olacak ve Türk Ulusal Radyosu’nda yayınlanacak. Repertuar seçimi başvuru formunda belirtilmelidir. Ek bir ücret karşılığında profesyonel nitelikte bir video da sunulabilir.

USTALIK SINIFLARI
Her piyanist iki sanatçı öğretim üyesiyle birer ustalık sınıfında (30 dakika) çalacak.

ÖZEL DERSLER
Her piyanistin, iki sanatçı öğretim üyesi ile toplam üç özel dersi (her biri 45 dakikalık) olacaktır. Bunlar, bir sanatçı öğretim üyesi ile bir özel ders ve bir ustalık sınıfı ve diğer bir sanatçı öğretim üyesi ile de iki özel ders olarak sunulmakta. Ek olarak özel dersler makul maliyetle mümkün olabilir.

Daha fazla bilgi için: www.bilkentpiyanofestivali.com


Detaylar

Başlangıç:
18 Haziran 2018 @ 10:00
Bitiş:
22 Haziran 2018 @ 23:00

Mekan

Çeşitli Mekanlar
Ankara Türkiye + Google Haritalar

Yorum Bırakın