Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Bilkent Sanat Festivali

 28 Nisan 2018 @ 10:006 Mayıs 2018 @ 23:30    Bilkent Station

:

2. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali 28 Nisan – 6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor.

Başkentin en yeni ve en iyi sanat etkinliği olan uluslararası Bilkent Sanat Festivali’nin ikincisi bu yıl 28 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında yine Bilkent Center’da gerçekleşecek. Yerli ve yabancı 40 resim ve heykel sanatçısının katılacağı festivalin yönetimini Rahmi Çöğendez üstlenecek. Festivalin bu yıl özel bir sloganı var: Ankara Sanatla Renkleniyor

Bilkent Sanat Festivali resim, heykel workshop çalışmaları, piyano dinletileri, dans gösterileri ve müzayedelerle büyük bir sanat şölenine dönüşecek. Ünlü akademisyenler ve ressamların düzenleyeceği konferanslarla sanatın renkli sokaklarına doğru yolculuğa çıkılacak festivale, ünlü heykel sanatçısı Selahattin Gökoğlu, Fabian Nizam Güner ve ünlü Yunan ressam Spyros Georgas, Ukrayna’dan Aleksandr Uglov da katılacak. Festivalin Onur Konuğu Hekyeltraş Burhan Alkar. Festivalde çocuklar için de ünlü ressamların katılımıyla özel sanat atölyeleri düzenlenecek.

Resim ve heykel alanındaki workshop çalışmalarıyla, piyano dinletileri ve dans gösterileriyle, söyleşi ve özel müzayedeleriyle Ankara için vazgeçilmez olan Bilkent Sanat Festivali bu yıl Ukrayna, Umman, Rusya, Kuveyt, Bulgaristan, İtalya ve Yunanistan’dan 12 ünlü ressamı ağırlayacak. Festival boyunca gerçekleştirecekleri canlı performanslarla her yaştan sanatsevere unutulmaz anlar yaşatacak sanatçılar, sanatın kültürlerarası iletişimdeki gücünü de ortaya koyacaklar. Özellikle kadın, çevre ve hayvan hakları konusundaki sosyal sorumluluk projelerine verdiği büyük destekle bilinen Rahmi Çöğendez, festival boyunca Rotary ile beraber düzenleyecekleri yeni sosyal sorumluluk projeleriyle de adından çok söz ettirecek. Çöğendez, Bilkent Sanat Festivali’ne ilk yıl gösterilen büyük ilginin tüm festival ekibini çok heyecanlandırdığını ve ikinci festival için büyük motivasyon kaynağı olduğunu belirtirken, “Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’nın sanatın da başkenti olması için çalışıyoruz. Ankara’da sanat denilince akla belirli bir adres; Bilkent geliyor. Bilkent, Ankara’nın sanatı, Ankara’nın rengi oldu. Festivalde bu yıl sürpriz yenilikler tüm sanatseverleri mutlu edecek” dedi.


Detaylar

Başlangıç:
28 Nisan 2018 @ 10:00
Bitiş:
6 Mayıs 2018 @ 23:30

Mekan

Bilkent Station
Üniversiteliler Mah. 1597. Cd. No:3
Ankara, 06533 Turkey
+ Google Haritalar

Yorum Bırakın