Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Karma Sergi “Geleceğe Dair”

 15 Ağustos Cumartesi @ 10:0015 Eylül Salı @ 19:00    Grup Sanat Galerisi

: /

Karma Sergi “Geleceğe Dair” karma sergisi 15 Eylül’e kadar Grup Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Etkinlik Detayları

…Düşler kuruyoruz yeniden gelecek üzerine

Kaldırıp kirpiklerimizi ayak uçlarımızdan…”

Şükrü Erbaş

Tüm dünyanın ve ülkemizin geçirdiği zor salgın günlerinin ardından belki de pek çoğumuzun gözden kaçırdığı “nefes” almanın değerini vurgulamak ve gerçekten derin bir nefes almak için sanata sığınan Ankaralı sanatseverlere, geçtiğimiz ay düzenlediğimiz “Nefes” karma sergimizde değerli sanatçılarımızın eserlerini sunmuştuk.

Sağlıkla “nefes” alabilmek ne kadar kıymetli ise “gelecek” kavramının da o denli kıymetli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Sanat olmadan da aydınlık bir geleceğin mümkün olmadığını düşünerek, Grup Sanat Galerisi olarak hep sanatı ve sanatçıyı yüceltme yolunda çabaladık. Galerimiz, sanatsever, koleksiyoner, sanat izleyicisi ve sanatçının değerinin bilincinde, maddi kaygı gözetmeksizin, sanat ile kültürel anlamda kazanç sağlama hedefiyle hareket ediyoruz. Bu amaçlarımız doğrultusunda Grup Sanat Galerisi olarak Uluslararası Rotary 2430. Bölge tarafından düzenlenen “İnsana Dair” resim yarışmasına “Eğitim Şart, Kültür Gerekli ve Sanatsa Vazgeçilmez” mottosu ile ev sahipliği yaptık.

Türk resim sanatına katkıda bulunacak ve değeri fark edilecek isimler kazandırmak amacıyla birincisi düzenlenen “İnsana Dair” resim yarışması ile geleceğe bir kez daha umutla baktık. Sanat dünyamızın değerli isimleri Prof. Dr. Devrim Erbil başkanlığında; Prof. Dr. Ergin İnan, Prof. Dr. Kıymet Giray, Yalçın Gökçebağ ve Yüksek Mimar O. Müfit Metin ‘den oluşan seçici kurul, yarışmaya katılan eserleri dikkatle değerlendirdi.

Katılımcılardan Ahmet Taner‘in “Kavrayışlar ve Sınırlar” adlı eseri birincilik ödülü, Abbas Tuncer‘in “Arayış” adlı eseri ikincilik ödülü ve Raife Tokyürek‘in “Yeşil Diyalog” adlı eseri üçüncülük ödülüne layık görüldü. Aynı zamanda Burak Erim‘in “Kırmızı Anılar”, Ahmet Albayrak‘ın “Modern Açlık” ve Kafiye Sahillioğlu‘nun “Meydanlarda İnsanlar” adlı eserleri mansiyon ile ödüllendirildiler.

Geleceğe dair umutlarımızı tazeleyenbu 6 sanatçımızın diğer eserleri ile 15 Ağustos – 15 Eylül tarihlerinde “Geleceğe Dair” sergimizde buluşuyoruz.

Sergimizi, 15 Eylül tarihine kadar Grup Sanat Galerisi‘nin Hilal Mahallesi Hollanda Caddesi No:44/B Çankaya / Ankara adresinde ziyaret edebilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle…


Detaylar

Başlangıç:
15 Ağustos Cumartesi @ 10:00
Bitiş:
15 Eylül Salı @ 19:00

Mekan

Grup Sanat Galerisi
Hilal Mahallesi Hollanda Caddesi no: 44 / B Yıldız
Çankaya, Ankara 06550 Türkiye
Telefon:
0531 783 68 21
Website:
http://grupsanatgalerisi.com/

Yorum Bırakın

Avatar