Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Lena, Leyla ve Diğerleri

 22 Kasım 2020 @ 17:0018:00
|Tekrarlayan Etkinlik (Hepsini görüntüle)

Bir etkinlik 1 Aralık 2020 tarihinde ve 20:00 zamanında

   Bambu Sahne

:

Bambu Tiyatro’nun 2020-2021 sanat sezonu için hazırladığı ilk oyun Lena, Leyla ve Diğerleri Bambu Sahne’de!

Nurcihan Ersoy’un yönetmenliğini yaptığı oyunun müzikleri ise Can Aksel Akın’a, oyunculuk performansı ise Deniz İnci Yenilmez’a ait. Eser sezon boyunca Bambu Sahne’de seyircisini bekliyor…

Bilet Al

Etkinlik Detayları

“Kadınlarımız, sofrada yeri öküzümüzden sonra gelen…” diyor şair. Oysa daha yazılmadan okunmaya başlamıştı bu dizeler. Yüzyıllardır kadının sofradaki yeri aynı. Değişmiyor.

Ülkemizde ve dünyada kadına uygulanan ikinci insan muamelesi değişmiyor. Erkeğin kadına,toplumun kadına, devletin kadına, sistemlerin kadına ve hatta kadının kadına ezici, sömürücü, yok edici, kötü hissettirici davranışları değişmiyor. Kadınlar,çocuklar, hayvanlar eğitilmemiş toplumların fiziksel ve ruhsal şiddetine maruz kalıyor. Devirler değişiyor, çağlar değişiyor ama fiziksel gücü yetmeyene davranış değişmiyor. Her gün birileri ölüyor, dövülüyor, sindiriliyor, kişiliğinden uzaklaştırılıyor.

Peki ya kadının kendine layık gördüğü? Ya da göremediği! Kendini arayan, ararken yanlış kararlar alan, aldığı kararların sonuçlarıyla boğuşan kadınlar! Bu kararsız duruşu Zehra İpşiroğlu’nun Lena,Leyla ve Diğerleri oyunu ile aktarmayı görev edindik. Lena iken Leyla oldurulan bir kadının kendiyle ve erkiyle hesaplaşması Lena’da, Leyla’da ya da “diğerlerinde” en önemlisi sizde neleri iyileştirecek, heyecanını yaşıyoruz. Çünkü “bir şeyi yaşarken o hep öyledir sanırsın, başka türlü olabileceği aklına gelmez.”

İyi seyirler dileriz.”
Nurcihan Ersoy

Oyun Süresi : 1 Saat-Tek Perde


Detaylar

Tarih:
22 Kasım 2020
Saat:
17:00 — 18:00

Mekan

Bambu Sahne
Kızılay Mahallesi, Kumrular Caddesi, 20-A-2, Çankaya
Ankara,
+ Yol Tarifi
Website:
https://www.facebook.com/bambusahne/

Sanatçı

Bambu Tiyatro

Yorum Bırakın

Avatar