Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

DuoManya Viyolonsel ve Piyano Resitali

 31 Ekim 2020 @ 20:0021:00    Mozarthaus    68 TL

:

Etkinlik Navigation

Çellist Serdar Mamaç ve piyanist Esra Kalkanoğlu Mamaç, Brahms’tan Piazzolla’ya uzanan, 2011 yılında kaybettiğimiz çellist Benyamin Sönmez için bestelenmiş bir esere de yer verecekleri özel bir program ile Mozarthaus’ta 31 Ekim akşamı müzikseverler ile buluşacaklar.

SERDAR MAMAÇ, viyolonsel
ESRA KALKANOĞLU MAMAÇ, piyano


Bu etkinlik iptal edilmiştir. Yeni etkinlik tarihi için takipte kalın. Dilersen güncel etkinlik takvimine göz atabilir ve Ankara'daki yeni etkinlikleri keşfedebilirsin..

Bilet Al

Etkinlik Kuralları

PROGRAM

J. BRAHMS | Viyolonsel & Piyano Sonatı’’ No.1 Op.38, mi minör
I. Allegro non troppo
II. Allegretto quasi Menuetto
III. Allegro

ARA

N.PAGANINI | Variations on One String

M. C. ÖZER | In Memoriam (Benyamin Sönmez’in anısına)

A. PIAZZOLLA | Le Grand Tango

– Geç gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış arasında salona alınır. İlk alkışı kaçıran izleyicilerimiz gösteri arasını beklemek zorundadır. Ara olmayan gösterilerde izleyici salona alınmaz.
– Çocuk etkinlikleri dışında, 8 yaşından küçük çocukların etkinliklere getirilmemesi rica olunur.
– Etkinlik sırasında cep telefonlarının mutlaka kapalı tutulması rica olunur.
– Etkinlik esnasında fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.
– Konser salonuna dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.
– Elde olmayan nedenlerden dolayı etkinliklerde değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. İade ve değiştirme işlemleri etkinlik gününe kadar gerçekleştirilmelidir.
– Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
– Ücretsiz özel otopark mevcuttur.
– Kapı açılış saati : 19:30
– Etkinlik saati : 20:00

SERDAR MAMAÇ, viyolonsel
1990 yılında D.E.Ü Devlet Konservatuarı’nda viyolonsel çalışmalarına başlayan sanatçı, eğitimi süresince Nejat Tekebaş ve Ümit İşgörür ile çalıştı. 1999 yılında mezun oldu ve çalışmalarına Darmstadt Müzik Akademisi’nde C. Erfa ile devam etti. 2001 yılında kabul edildiği Detmold Müzik Yüksekokulu’nda Prof. Karine Georgian ile yüksek lisans çalışmalarına başladı ve 2003 yılında mezun oldu. Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen çeşitli ustalık kurslarında A. Rudin, M. Komitzer ve J. Barthe ile çalışma fırsatı buldu. Çeşitli oda müziği grupları ile sık sık konserler veren sanatçı, 2007 yılında İlhan Usmanbaş’ın ‘keman ve viyolonsel için iki parça’ adlı eserinin ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. 2004-2007 yılları arasında Orkestra Akademik Başkent viyolonsel sanatçısı olarak görev yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirmiş olduğu resital ve konserlerle basından olumlu eleştiriler aldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Oda Orkestrası ve Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası ile solist olarak konserler verdi. Halen Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü’nde öğretim görevlisi olan sanatçı, aynı zamanda Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası viyolonsel grup şefidir. 2008 yılından bu yana eşi Esra Kalkanoğlu Mamaç ile ‘Duomanya’ çello piyano ikilisi olarak konserler vermektedir.

ESRA KALKANOĞLU MAMAÇ, piyano
Türkiye ve Avrupa’nın birçok kentinde solo ve oda müziği konserleri veren sanatçı, Bilkent Senfoni Orkestrası, Rotterdam Genç Filarmoni, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası eşliğinde solist olarak konserler vermiştir. Hollanda’da Dordrecht, Stravinski ve Liszt festivallerine katılmıştır.2004 yılında kurulan “Passion for Tango” adlı grubun piyanisti olan sanatçı, bu grupla Hollanda ve Türkiye’de konserler vermiş, canlı radyo ve televizyon programlarına katılmış ve Astor Piazzolla’nın eserlerinden oluşan bir cd kaydı gerçekleştirmiştir. 2006’da Hollandalı besteci Willem Tanke’nin eserlerinden oluşan bir DVD kaydında yer almıştır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Ayşe Savaşır ile başladığı eğitimini 1996 yılında “yüksek şeref” derecesiyle tamamlamıştır. Bir süre Mehmet Okonşar ile çalışmalarını sürdüren sanatçı, 1997de yüksek lisans çalışmaları için Hollanda’da Rotterdam Konservatuvarına kabul edilmiş ve 2001 yılında Aquiles Delle-Vigne’nin sınıfından “Performing Musician” diploması alarak mezun olmuştur. Daha sonra aynı konservatuvarda Delle-Vigne’nin asistanlığını yapmış ve 2007 yılında Rotterdam Codarts’tan ‘solist’ diploması alarak mezun olmuştur. Mozarteum Akademie (Avusturya), Rachmaninov Society (İsveç) ve Rotterdam’da katıldığı çeşitli ustalık kurslarında Jean Bernard Pommier ve Kristina Stegmann’la çalışmıştır. Bir süre Bilkent Üniversitesi’nde piyano ana sanat dalında öğretim görevlisi olarak çalışan Kalkanoğlu, şu anda Yaşar Üniversitesi’nde öğretim görevlisidir. 2008 yılından bu yana eşi Serdar Mamaç ile çeşitli konserler vermektedir.


Detaylar

Tarih:
31 Ekim 2020
Saat:
20:00 — 21:00
Ücret:
68 TL

Mekan

Mozarthaus
Çankaya Mahallesi, Nilgün Sk. Bağ Apartmanı D:14/2
Ankara, Ankara 06690 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0533) 369 74 50
Website:
http://www.mozart-haus.com/tr/

Yorum Bırakın