Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Rulet

 20 Mart Cuma @ 20:0021:30    FADE    20 TL

: /

Rulet Oyunu, Ankaralı tiyatroseverlerle buluşuyor.

Bu etkinlik için sınırlı sayıda 20 TL'ye indirimli bilet seçeneği bulunmakta. Satın almak için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

İndirimli bukupon İndirimli fırsat bu fırsat İndirimli fırsat.me İndirimli Bilet Al

Etkinlik Kuralları

Oyun, 1943 yılının mart ayında Stalingrad’ın doğu bölgesinde Rus kontrolünde bulunan ve Alman savaş esirlerinin bulunduğu küçük bir tutuk evinde geçer. Alman hücum kıtaları bu sıralarda Stalingrad dolaylarından çarpışarak Berlin’e doğru çekilmeyi sürdürmektedirler.

Olayın geçtiği tarih Almanların, Stalingrad’ı bir milyona yakın askerle ısrarla kuşatmak istediği, fakat taktik hatalar ve ısrar sonucu kaybetmeye başladığı dönemde geçer.

Hızla büyük Nazi rüyası sona doğru sürüklenmektedir. Bu sırada Alman 22. tabur komutanı olan Binbaşı ve aynı birlikteki bir Başçavuş müthiş bir çarpışmadan sonra taburdan sağ kalanlarla kontrollü bir şekilde geri çekilmeye çalışırken; bir Rus birliğince pusuya düşürülür ve etrafı çevrilir. Çatışmaya devam eden ve teslim olmayı kabul etmeyen Almanlar, neredeyse birliğin tüm mevcudunu kaybederler.Çatışma sonunda birkaç subay, Binbaşı ve Başçavuş yaralı olarak yakalanır, bir Onbaşı ve iki Er de ağır yaralı olarak kurtarılır. Ağır yaralılar birkaç gün içerisinde hayatlarını kaybederler. Binbaşı ile Başçavuş ise iyileşme belirtileri göstermektedirler: Bunun üzerine Rus birlikleri bu iki askeri kendi kontrollerindeki kafatası tümenine getirip hapsederler.
Acaba burası gerçekten Rus askeri cezaevi midir?

Rulet Oyunu Kadrosu
Yazan: Kosta Kortidis
Yöneten: Caner Karadağ
Oyuncular: İbrahim Sevinç, Caner Karadağ, Mehmet Ali Çetintaş
Ses – Işık Tasarımı: Candaş Hazinedar
Afiş Tasarım: Tamer Akçay
Dekor Tasarım: Orhan Ay

* Tür: Dram
* Süre: 1 Perde, 80 Dk.


Detaylar

Tarih:
20 Mart Cuma
Saat:
20:00 — 21:30
Ücret:
20 TL

Mekan

FADE
Cinnah Caddesi, Farabi Sokak, No: 39
Çankaya, Ankara Türkiye
+ Yol Tarifi

İlgili Etkinlikler

Yorum Bırakın

Avatar