Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Tüm Etkinlikler

Şansal Engin

 22 Ocak Çarşamba @ 21:3023:30    Shelter    30 TL

:

Şansal Engin konseri 22 Ocak Çarşamba Shelter Stage sahnesinde.

Etkinlik Kuralları

Güz Kumpanyası 2003 yılında ODTÜ’de kuruldu. Anadolu’da varlığını bulmuş rebetiko, kanto, tango gibi müzik türleri ile zeybekler, türküler ve Klasik Türk Müziği eserlerinin taşıdığı benzer melodik yapılarla ve bu yapıları var eden ortak kökenler ile ilgili çalışmalar yürüttü. Bu birikim ışığında kendi üretimlerini de ortaya koydu.
Farklı şehirlerde farklı etkinlikler içerisinde birçok kez konserler ve dinletiler yapan Güz Kumpanyası, bu çalışmaları topladığı albümünü 2008 yılında Kalan Müzik etiketiyle yayınladı.
Albüm sonrasında müziğinin yönünü kendi üretimine çevirdi ve bünyesine dahil olan yeni müzisyenlerle birlikte beste ve söz yazarlığına ağırlık verdi. Grup kendi yazdığı şarkı sözlerinin yanında çağdaş şairlerin eserlerini de bestelemekte.
Güz Kumpanyası ürettiği müziği çok sesli bir şekilde dinleyenlerine sunmayı hedefliyor. Bunu yaparken de geleneksel enstrümanlardan ve vokalden yararlanıyor. Ud, ney ve klasik kemençe, mandolin ve kemanla birlikte orkestrasyon elemanlarını oluşturmakta. Bu sayede ülkemiz müziğinde çok az denenmiş bir tını ortaya çıkıyor.

Mustafa Göçer: Vurmalı Çalgılar
Sertaç Işık: Gitar
Erhan Kaplan: Ney, Ud
Dilcu Keleş: Klasik Kemençe, Vokal
Ayşe Seda Koytak: Keman, Vokal
Bayezid Özden: Keman, Mandolin
Alper Sayın: Bas Gitar
Göksenin Seyhan: Vokal, Gitar


Detaylar

Tarih:
22 Ocak Çarşamba
Saat:
21:30 — 23:30
Ücret:
30 TL

Mekan

Shelter
Kavaklıdere Mahallesi, Bestekar Cd No38/A
Çankaya, Ankara Türkiye
+ Yol Tarifi

Sanatçı

Şansal Engin

Yorum Bırakın

Avatar