Yükleniyor Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Dünyanın Küçük Prens Kitapları Sergisi

 4 Ocak Salı @ 10:003 Şubat Perşembe @ 20:00    Zülfü Livaneli Kültür Merkezi    Ücretsiz

: /

Dünyanın Küçük Prens Kitapları Sergisi 4 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Mutluluk Sergi Salonu’nda sizlerle.

Etkinlik Detayları

Dünyada en çok dile çevrilmiş edebi eser olan Küçük Prens’in dünya dillerindeki serüveni,
4 Ocak-3 Şubat 2022 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde.

Yayımlandığı 1943 yılından bugüne kadar, 481 farklı dil ve lehçede basılan bu kitap için kurulan Eskişehir Anadolu Lisesi Küçük Prens Kitap Müzesi koleksiyonundan kitapların yer aldığı; “Dünyanın Küçük Prens Kitapları Sergisi”nde Küçük Prens kitabının farklı dillerde ve Türkçemizde yayımlanma süreci anlatılıyor.

Bu özel sergide farklı tasarım ve boyuttaki kitaplarla ve bilgilendirme panolarıyla Küçük Prens evreni hakkında özel bilgiler bulacaksınız.

Dünyanın dört bir yanından adını bile duymadığımız dil ve lehçelerde kitaplar ve Türkçedeki farklı baskılar bir arada sergileniyor. Bu kitaplar arasında nadir, yok olmuş diller, yapay diller, Star Wars ve Star Trek evrenlerinden farklı dillerde kitaplar, minik kitaplar, sadece aynadan okunan kitap, Mors alfabesinde basılmış kitaplar, akıllı cep telefonlarındaki T9 numara sistemiyle hazırlanmış sadece rakamlardan oluşan kitaplar, 3 boyutlu kitap, yapboz kitap, farklı çizerler tarafından hazırlanmış özel çizimli kitaplar, görme engelliler için Braille alfabesinde ve şekillerinin kabartma olarak hazırlandığı özel kitaplar ve özel tasarımlı nadir kitaplar var.

Ayrıca “Küçük Prens’in Dil Serüveni (1943-2021)” ve “Küçük Prens’in Türkçe Serüveni (1953-2021)” başlıklı zaman tünellerinde Küçük Prens’in dünyada ve Türkiye’deki tüm baskıları yıllara göre görsel olarak anlatılıyor.

Eskişehir Anadolu Lisesi Küçük Prens Kitap Müzesi kurucularından Yıldıray Lise, Kazım İnal ve Mehmet Sobacı’nın küratörlüğünde hazırlanan bu özel sergiye siz değerli sanatseverleri bekliyoruz.


Detaylar

Başlangıç:
4 Ocak Salı @ 10:00
Bitiş:
3 Şubat Perşembe @ 20:00
Ücret:
Ücretsiz

Mekan

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi
Yıldızevler Mahallesi, Şht. Mustafa Doğan Sk. No:59
Çankaya, Ankara 06550 Türkiye
+ Haritada Göster
Telefon:
(0312) 439 22 03
Website:
http://www.cankaya.bel.tr/pages/7995/ZULFU-LIVANELI-KULTUR-MERKEZI/

Yorum Bırakın