Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Ahmet Ali Arslan    Nefes
5 Nisan 2019 @ 21:30 - 23:59
34TL Bilet Al

Klasik türk müziği ve halk müziği esintileri barındıran kendine has tarzı ile indie müziğin şahsına münhasır ismi Ahmet Ali Arslan 5 Nisan Cuma akşamı 21:30’da NEFES sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

Ahmet Ali Arslan’ın ilk albümü Günaşığı, şarkı yazarlığı ile geleneksel müzikteki yeni nefesleri bir araya getiriyor. İki kısaçalar ve birçok konserin ardından Z Müzik/Kalan etiketiyle çıkan albümde, eşlik sazların çeşitliliği ve şarkılarla olan uyumu dikkat çekiyor. Özünde makamsallıkları ve ritmik yapıları itibariyle klasik Türk müziği ve halk müziklerini barındıran Ahmet Ali Arslan şarkılarında, bir sentez havasından ziyade yeni bir şarkı yazma üslubu var. Şarkıların tabiatına göre albümün geneline serpiştirilen sazlardan udu Yurdal Tokcan ve Arion Fırat Doğan, klasik kemençeyi Selçuk Eraslan, klarneti Mertcan Selçuk, tanburu Murat Aydemir, kopuzu Coşkun Karademir, elektrik perdesiz gitarı Cenk Erdoğan çalıyor; albümü bitiren uzun havayı ise Volkan İncüvez icra ediyor.
Ozan Sarohan’ın buzuki ve perdesiz gitarıyla, Ozan Kısaparmak’ın bas gitarıyla ve Rana Uludağ’ın bendir ve davuluyla can verdiği albümün künyesinde, yaylı dörtlüsü İstanbul Strings, klavyeci Burak Irmak, perküsyonist Velican Sagun ve geri vokal Alperen Ergin yer alıyor.
Prodüktörlüğünü de Ahmet Ali Arslan’ın üstlendiği Günaşığı albümü, umuyoruz ki tazeliği ve özgünlüğü ile sizleri şaşırtır.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

(0312) 433 02 80


Ahmet Ali Arslan tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
5 Nisan 2019
Saat:
21:30 - 23:59
Ücret:
34TL
Bilet Al
Etiketler:
 

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

Nefes
Çankaya Mahallesi, Mithatpaşa Cad. 25/A, Kızılay
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 433 02 80
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?