Yükleniyor Etkinlikler
Milyon Bilet
  • Bu etkinlik geçti.
Ali Deniz Kardelen    Speakeasy
12 Nisan 2019 ✱ 22:3000:30
Ücretsiz

Etkinlik Navigation

“Fingerstyle” çalım tekniği ile icra ettigi solo gitar performanslarıyla adından söz ettiren; kendine özgü akort düzenlemeleri ile Türkiye’nin sayılı yeteneklerinden Ali Deniz Kardelen, bu cuma Speakeasy sahnesinde.

Ödüllü gitarist Ali Deniz Kardelen, yaratıcı ve modern yaklaşımıyla fingerstyle guitar alanında dünyadaki sıradışı beyinlerden biri.Uluslararası etkinliklerin yanı sıra Ali, sürekli kendini yenileyen ve hikaye anlatımında sınırları zorlayan bir teniğe sahip. Benzersiz canlı performansları ve repertuar seçimi ile eşsiz bir tecrübe sunan sanatçının konserleri samimi sıcak ve akıcı bir şekilde gerçekleşiyor. İlginç akord düzenleri, karmaşık ritimler, doğu ezgileri, 10 parmak tapping ve perküsif öğeler gibi gitar üzerinde gerçekleşebilen her olasılık Ali’nin hikaye anlatımına ve kendini ifadesinde katkılar sunmakta birer etken. 2016’da yayınladığı ilk albümü “First Steps” ABD’li Fretmonkey Records’tan çıktı. Andy Mckee, Jon Gomm, Antoine Dufour, Thomas Leeb gibi Fingerstyle öncülerinin övgülerini aldı, sahnelerini paylaştı. Ülkemizde henüz fazla bilinmeyen Arp Gitar ile müzik yapmaya başlayan Ali Deniz Kardelen, ilk solo albümüne bir de arp gitar ile yaptığı bestesi ‘Waltz’i ekledi. Ali Deniz Kardelen ayrıca arp gitar ile yorumladığı Orhan Gencebay klasiği Batsın Bu Dünya ile büyük ilgi gördü. Amerika kıtasındaki en prestijli yarışmalardan Indiana State’de 1.’lik, Kanada Gitar Festivalinde 2.’lik elde etti. Dünyanın en büyük müzik fuarı NAMM Show Los Angeles’da ana sahnede çaldı. Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, Avusturya, Litvanya ve Bulgaristan’da konserler verdi. Sanatçı Ölüdeniz Babadağ 1800 metreden paraşüt ile atlayarak havada Led zeppelin’in “Stairway to heaven” eserini icra ederek ilginç bir işe imza attı. “Gitar Muhabbetleri” programının yapımcısı ve sunuculuğunu yapmaktadır. Sanatçı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunudur.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
Müziğe küçük yaşlarda piyano ile başlayan Ali Deniz Kardelen 11 yaşında gitar çalmaya başladı. Çanakkale’de lise etkinlikleri, yerel mekanlar ve ev konserlerinde çaldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliğini kazandıktan sonra İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne aldı. Bu dönemde elektronik müzik ile ilgilenmeye başladı. Akustik gitarın son yıllarda yaşadığı devrim içerisinde kendi eserlerini üretirken bir yandan da akustik gitar ile olan yolcuğunda çeşitli üsluplarda çalışmalar yaptı. Kendini en iyi ifade edebileceği "Fingerstyle" üzerine yoğunlaştı. Gitar üzerinde kullanabileceği sesleri tanıdıkça, müzikal tecrübeleriyle öğrendiklerini kompozisyonlara aktardı.

Rezervasyon ve Bilgi: (0312) 440 79 09


Ali Deniz Kardelen tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
12 Nisan 2019
Saat:
22:30 ➔ 00:30
Ücret:
Ücretsiz
Etiketler:
 

Mekan

Speakeasy
Güvenevler Mahallesi, Mesnevi Sokağı No:38/ C
Çankaya, / Ankara
(0312) 440 79 09

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X