Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Ali Deniz Kardelen    Berlin
12 Nisan 2019 @ 20:30 - 23:30
Ücretsiz

Etkinlik Navigation

“Fingerstyle” çalım tekniği ile icra ettigi solo gitar performanslarıyla adından söz ettiren; kendine özgü akort düzenlemeleri ile Türkiye’nin sayılı yeteneklerinden Ali Deniz Kardelen, bu cuma Berlin sahnesinde.

Ödüllü gitarist Ali Deniz Kardelen, yaratıcı ve modern yaklaşımıyla fingerstyle guitar alanında dünyadaki sıradışı beyinlerden biri.Uluslararası etkinliklerin yanı sıra Ali, sürekli kendini yenileyen ve hikaye anlatımında sınırları zorlayan bir teniğe sahip. Benzersiz canlı performansları ve repertuar seçimi ile eşsiz bir tecrübe sunan sanatçının konserleri samimi sıcak ve akıcı bir şekilde gerçekleşiyor. İlginç akord düzenleri, karmaşık ritimler, doğu ezgileri, 10 parmak tapping ve perküsif öğeler gibi gitar üzerinde gerçekleşebilen her olasılık Ali’nin hikaye anlatımına ve kendini ifadesinde katkılar sunmakta birer etken. 2016’da yayınladığı ilk albümü “First Steps” ABD’li Fretmonkey Records’tan çıktı. Andy Mckee, Jon Gomm, Antoine Dufour, Thomas Leeb gibi Fingerstyle öncülerinin övgülerini aldı, sahnelerini paylaştı. Ülkemizde henüz fazla bilinmeyen Arp Gitar ile müzik yapmaya başlayan Ali Deniz Kardelen, ilk solo albümüne bir de arp gitar ile yaptığı bestesi ‘Waltz’i ekledi. Ali Deniz Kardelen ayrıca arp gitar ile yorumladığı Orhan Gencebay klasiği Batsın Bu Dünya ile büyük ilgi gördü. Amerika kıtasındaki en prestijli yarışmalardan Indiana State’de 1.’lik, Kanada Gitar Festivalinde 2.’lik elde etti. Dünyanın en büyük müzik fuarı NAMM Show Los Angeles’da ana sahnede çaldı. Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, Avusturya, Litvanya ve Bulgaristan’da konserler verdi. Sanatçı Ölüdeniz Babadağ 1800 metreden paraşüt ile atlayarak havada Led zeppelin’in “Stairway to heaven” eserini icra ederek ilginç bir işe imza attı. “Gitar Muhabbetleri” programının yapımcısı ve sunuculuğunu yapmaktadır. Sanatçı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunudur.

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

Ali Deniz Kardelen'in tüm Ankara konserleri Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

(0312) 425 27 56


Ali Deniz Kardelen tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
12 Nisan 2019
Saat:
20:30 - 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Etiketler:
 

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

Berlin
Selanik 67/A, Kızılay
Çankaya, / Ankara
(0312) 425 27 56
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?