Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Ankara Nordik Müzik Festivali    Ankara Palas
28 Kasım 2017 @ 19:00 - 23:30
40 TL - 100 TL Bilet Al

Ankara Nordik Festivali bu yıl 28-30 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

Altus Kültür-Sanat tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Ankara Nordik Müzik Festivali’nde İskandinav müziğinin güçlü isimleri Ankara’da sahne alıyor.

Günlük: 40 TL / Kombine: 100 TL

FESTİVAL PROGRAMI: 
28 Kasım – Blaue Blume (Danimarka)
29 Kasım – FLUNK (Norveç) – Official Flunk
30 Kasım – Jens Lekman – (solo) (İsveç)

 

BLAUE BLUME:

Danimarkalı teatral art-rock/pop grubu BLAUE BLUME ilk defa Ankara’da.

Danimarkalı melodram grubu Blaue Blume, ismini Joseph von Eichendorff’un yazdığı şiirden alır. Şiirin coşumculuk sembolü ve mükemmeliyet çabası, müziklerini gayet iyi simgeler. Jonas Smith’in şaşırtıcı androjen falsetosu, şüphesiz, herkesin hemen dikkatini çeker.

Grup, çıkış şarkıları “On New Years Eve”yi Soundcloud’da Mayıs 2013’te duyurduktan sonra şarkı, tüm Avrupa’daki çeşitli müzik medya ve bloglarında yoğun bir ilgi gördü. Fake DIY blogunda 2013’ün en iyi çıkış şarkısı olara nitelendirildi ve “The Line of Best Fit”te 2013 yılının ilk 50’sine yerleşti. Grup; The Smiths’in dramasından, Cocteau Twins’in melodik yapılarından, Genesis’in “The lamb lies down on Broadway”in karmaşıklığı ve dinamiklerinden, Roxy Music’in seksi “dansçılığı”ndan ilham alır. Son albümleri olan Syzygy’i 2015’te piyasaya sürmüşlerdir.

 

FLUNK:

Norveçli trip-hop grubu FLUNK ilk defa Ankara’da.

2000’lerin başında hayatımıza etkili bir giriş yaptı. Daha ilk albümleriyle İngiltere’de dikkatleri çekti, Londra Caz Festivali’nde sahneye çıktı. Bugüne kadar beş albüm yayımladı, ABD, Avrupa ve Çin’de sayısız performansa imza attı. Orijinalinden neredeyse daha çok sevilen New Order’dan “Blue Monday”, Radiohead’den “Karma Police”, Depeche Mode’dan “See You” yorumları platformlarda milyonlarca kez dinlendi. Uzun bir aradan sonra ‘Chemistry and Math’ başlıklı altıncı albümü Eylül’de yayımlayacaklar. Ezbere bildiğiniz eski şarkıları ve yeni albümün ismiyle müsemma, elektronik müziğin kimyası ve matematiğini bir kimyager özeninde incelediği şarkılarıyla ilk kez Ankara’da.

 

JENS LEKMAN:

İsveç’in soğuğunu tropikal iklime çeviren indie pop harikası Jens Lekman, ilk defa Ankara’da.

When I Said I Wanted To Be Your Dog’ albümü 2004’te yayımlandı. Bu albümü daha önceki EP’leri bir araya getiren ‘Oh You’re So Silent Jens’ (2005) izledi. ‘Night Falls Over Kortedala’ 2007’de ve ‘I Know What Love Isn’t’ ise 2012’de yayımlandı. Canlı performanslarını genelde yalnızca gitarla veya “a capella” olarak gerçekleştiriyor. Bağımsız müziğin en dikkat çekici şarkı yazarlarından biri olarak gösteriliyor.

Not: 28 ve 29 Kasım (Ayakta), 30 Kasım (Numarasız Oturma Düzeni)

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

(0312) 508 18 00
Detaylar

Tarih:
28 Kasım 2017
Saat:
19:00 - 23:30
Ücret:
40 TL - 100 TL
Bilet Al
Etiketler:
  

Mekan

Ankara Palas
Doğanbey Mh., Cumhuriyet Bulvarı No:9, Ulus
Altındağ, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 508 18 00
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?