Yükleniyor Etkinlikler
Nefes
  • Bu etkinlik geçti.
Ayna | IF Performance Hall
26 Temmuz Cuma @ 22:00 - 00:30
30 TL Bilet Al

Ayna, IF Performance Hall sahnesinde Ankaralı sevenleriyle buluşuyor.

Bu konser için sınırlı sayıda 40 TL yerine 30 TL'ye indirimli bilet seçeneği bulunmakta. Satın almak için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

İndirimli Bilet Al
İndirimli Bilet Al

Aslen beş kişi ile kurulan grup, daha çok Erhan Güleryüz ve Cemil Özeren adlı üyeleri ile tanındı. Ayna grubu kurulmadan önce Erhan Güleryüz 1992 yılında çıkarttığı “Güller Açtı” ve 1995 yılında çıkarttığı “Garibim” isimli albümleriyle müzik piyasasına daha önceden giriş yapmıştı. Meçhul Şarkıcı olarak bilinen Güleryüz halk arasında pek tanınmasa da diğer şarkıcılar tarafından seslendirilen bir çok hit şarkının sahibi konumundaydı.

Cemil Özeren ise bodrumda kendi kurduğu rock ağırlıklı grubuyla müzik çalışmalarını sürdürmekteydi. 1996 yılında müzikseverlerin karşısına çıkan gurup, ‘Ceylan’ isimli parçası ile büyük beğeni topladı. Anonim bir halk türküsü olan bu şarkı Ayna’nın rock tarzındaki yorumu ile müzik listelerinde en üst sıralara çıktı. Daha sonra çıkardığı albümler ile de çizgisini koruyan Ayna, gördüğü ilgiyi devam ettirdi.

Albümlerinde halk müziği örneklerini rock motifleriyle süsleyerek kendi tarzlarını oluşturdular. Yurt çapında verdikleri konserlerle dinleyenlerinden uzak kalmayan gurup, bu yolla Anadolu’da da büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Telsim sponsorluğunda Tunceli hariç konser vermedik il bırakmayan Ayna, yurt dışında da önemli konserler verdi.

Bu arada grupta elemanlar değişiyor yenileri geliyordu. Çayımın Şekeri albümünde Can Güney’in kendi solo çalışmaları için gruptan ayrılması hayranlarını çok üzdü. İki kaset sonra “Denizden Geliyoruz” albümünde Cemil Özeren de yollarını aynadan ayırdı. Erol Köse’dende ayrılan Erhan Güleryüz kendi plak şirketi Rüzgar Yapımı kurdu. Denizden Geliyoruz albümü de kendi firmasından cıktı.

Can Güney bu albümde geri dönmüştü… Ayna’yı bir rock grubu olarak seven hayranlarına rağmen, kasette sadece bir rock altyapılı şarkı vardı. Bu hayranlar arasında büyük tepkilere yol açtı..

Erhan Güleryüz – Vokal-Gitar
Can Güney – Vokal – Solo Gitar
Orçun Çolak – Klavye
Can Ergenler – Bass
Ferda Orçun Aca – Davul

Kurallar ve Notlar

+ Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

İletişim Numarası: (0312) 418 95 06 (Şimdi Ara)
Etkinlikle ilgili soru ve rezervasyon için mekanın telefon numarasını arayabilirsiniz.


Ayna tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
26 Temmuz Cuma
Saat:
22:00 - 00:30
Ücret:
30 TL
Bilet Al
Etiketler:
   

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

IF Performance Hall
Tunus Cad. No: 14/A Kavaklıdere
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 418 95 06
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?