Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Çingeneler Zamanı Müzikali    MEB Şura Salonu
11 Aralık 2019 @ 20:30 - 22:30
47 TL Bilet Al

Etkinlik Navigation

Çingeneler Zamanı Müzikali, 11 Aralık Çarşamba akşamı MEB Şura Salonu’nda Ankaralı sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu etkinlik için sınırlı sayıda 79 TL yerine 47 TL'ye indirimli bilet seçeneği bulunmakta. Satın almak için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

İndirimli Bilet Al
İndirimli Bilet Al
İndirimli Bilet Al

firsat.me sitesinde %7 genel sepet indiriminden yararlanmak için alışveriş sırasında LAKONSER7 kodunu girmeniz yeterli.

1988 senesinde Emir Kusturica’nın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı sinema eleştirmenlerinin başyapıt olarak gördüğü Çingeneler Zamanı Filminin uyarlamasının prodüksiyonluğunu Görsel Sanatlar Tiyatrosu üstleniyor. Sinema, televizyon ve tiyatro sahnelerinden yüzlerini bildiğimiz Şehmuz Kartal, Andrea Primavera, Bilal Çatalçekiç, Murat Yaşar Özdemir, Vural Bingöl, Tuvana Ceylan, Kamala Mustafayeva, Ayça Ergün, Gamze Metin, Özden Uslusoy, Nilüfer Ömürlü ve Şeymur Alakbarov gibi oyunların bulunduğu Çingeneler Zamanı Müzikalinde;

Aşkını bütün saflığıyla, senin olanlarla yaşamak mı, zengin bir hayata sahip olabilmek için saflığına ve yaşamına olan inancını yavaş yavaş kaybederek sevdiklerinin tümünü kaybetmek mi? 1980’lerin Yugoslavya’sında her zaman neşeyle yaşayan ancak yüzlerindeki çizgilerden hüznü yakalayabildiğimiz çingenelerin neşeleri, aşkları, acıları, ayrılıklarıdır; zaman zaman hüzünlendirip, zaman zaman güldüre…Hatice, kızını kaybetmiş, hayatını iki torunu için adamış büyükanne ve başını beladan eksik etmeyen oğluyla yaşamını sürdüren annedir. Saflığıyla aşık olan fakat kardeşi için büyükannesinin ısrarıyla yola düşen, zengin olmak hayali kurarken kalbindeki beyaz rengi siyaha dönüştüren torun Perhan ve hayallerini kurduğu Hollywood’ a ulaşmak için uğraşırken saf aşkını elinden kaçıran genç çingene kız Azra’nın hikayesi anlatılır.

Çingeneler Zamanı Müzikali Kadrosu
Yazan: Emir Kusturica, Gordan Mihic
Yönetmen: Vural Bingöl
Uyarlayan: Andrea Primavera
Yönetmen Yardımcısı: Alaattin Bahar
Sanat Yönetmeni: Andrea Primavera
Müzik Yönetmeni: Canan Günçer
Kostüm – Aksesuar Tasarım: Erkan Mercan
Dekor Tasarım: Sırrı Topraktepe
Ses Mühendisleri: Uygar Baha Ergun , Ayhan Özdemir
Işık Tasarım: Ömer Izgın
Müzik Kayıt: Taşoda Müzik
Supervisor: Arzu Kurnaz
Afiş Tasarım: Geppetto Design

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

(0312) 413 38 50
Detaylar

Tarih:
11 Aralık 2019
Saat:
20:30 - 22:30
Ücret:
47 TL
Bilet Al
Etiketler:

Mekan

MEB Şura Salonu
Emniyet Mahallesi, Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd
Yenimahalle, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 413 38 50
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?