Yükleniyor Etkinlikler
Milyon Bilet
  • Bu etkinlik geçti.
Dolce    Shelter
29 Ocak Çarşamba ✱ 21:3023:30
45 TL

Dolce Jazz Trio Shelter Stage sahnesinde.

Caz standartlarının çok sesli aranjmanlarını orkestra eşliğinde yorumlayan Dolce Caz Vokal Grubu, 2011 yılı ortasında Ankara’da kurulmuştur. Sahne sanatlarıyla uğraşan ve farklı müzik dallarında çalışmalarda bulunan üç kadın vokalden oluşan Dolce, caz müziğinin birçok formuna yer veren  geniş bir repertuvara sahip olan olup caz standartlarının yanı sıra ballad, bossa nova, gospel müziği ve müzikallerden parçaları koreografiler eşliğinde seslendirmektedir. Dolce’nin repertuvarında grup üyeleri tarafından yapılan düzenlemeler ve solo parçalar da yer almaktadır.

Kuruluşundan bu yana birçok solo konser veren ve Sibel Köse, Meltem Ege, Ayça Dönmez, Janusz Szprot & Young@Hearts, Dante Luciani, Peter Brewer, Kamil Erdem, Cem Aksel  gibi caz dünyasının önde gelen vokalleri ve müzisyenleriyle birlikte sahne alan Dolce öncelikli hedefi doğrultusunda, genişleyen repertuvarı ve seslendirdiği parçaların çeşitliliğiyle çalışmalarını Ankara’nın yanı sıra diğer şehirlerde de müzik severlerle paylaşmaktadır. Dolce ayrıca, başta caz festivalleri olmak üzere müzikal etkinliklerde yer almaya devam ederek Türkiye’de sayısı çok fazla olmayan caz vokal gruplarının yaygınlaşmasını amaçlamakta ve caz vokal armonisinin daha fazla beğeni kazanmasına katkıda bulunmaktadır.

Dolce 2014 yılı başından bu yana Samm’s Bistro, CerModern, Hayal Kahvesi, L’Avare Sahne gibi çeşitli mekanlarda, İstanbul’da ise Nardis Caz Kulübü ve Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde konserler vermiş;  konser performanslarıyla basılı yayınlarda da adından başarıyla söz ettirmiştir. “Vokal” temalı 17. Ankara Uluslararası Caz Festivali ve “Muse” temalı TEDx Ankara Citadel etkinliklerinde sahneye çıkan Dolce, renkli ve zengin repertuvarı ve sahne performansıyla müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Merve Erdal, Damla Güneş ve Lara Çayan’dan oluşan Dolce Caz Vokal Grubu, önümüzdeki kültür sanat sezonunda da uzun süredir birlikte çalıştığı müzisyenlerin yanı sıra yeni müzisyenlerle, yeni parçalarla ve koreografilerle konserlerine devam edecektir.

Bu konsere ücretsiz bilet çekilişi sosyal medya hesaplarımızda

facebook twitter instagram
Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
Caz standartlarının çok sesli aranjmanlarını koreografi eşliğinde yorumlayan Dolce Caz Vokal Grubu, renkli ve zengin repertuvarıyla 5 Ocak 2019 Cumartesi akşamı SAMM’s bistro sahnesinde olacak. Caz festivalleri ve müzikal etkinliklerde yer alan üç başarılı kadın vokal; Merve Erdal, Damla Güneş ve Lara Çayan’a piyanoda Janusz Szprot, basta Murat Ulus, davulda Serkan Alagök eşlik edecek. Dolce, caz müziğinin birçok formuna yer veren geniş bir repertuvarın yanı sıra flamenkodan müzikal tiyatroya farklı türlerden parçaları koreografiler eşliğinde seslendirecek; 2019’un ilk Cumartesi gecesi yine SAMM’s bistro’da müzikle güzelleşecek. Hotel SAMM mutfağına özel lezzetlerle tatlanacak geceye katılmak için rezervasyonda gecikmeyin. Biliyorsunuz, mekanımız butik ve sınırlı sayıda konuk ağırlayabiliyoruz. Dolce Caz Vokal Grubu, Merve Erdal, Duygu Yücesoy ve Damla Güneş tarafından 2011’de Ankara’da kuruldu. Müzikal tiyatrodan flamenkoya, cazdan koral müziğe uzanan farklı müzik deneyimlerini Dolce’de birleştiren sanatçılar, 1940’ların Andrews Sisters şarkılarından grup üyelerinin kendi aranjmanlarına, caz, gospel ve müzikallere uzanan geniş repertuvarını, konserlerinde koreografi eşliğinde sunuyor. 2018 yılında Duygu Yücesoy’un gruptan ayrılmasıyla yerine Lara Çayan gruba katılmıştır. Dolce Jazz & Vocal: – Merve Erdal (alto) – Damla Güneş (mezzo) – Lara Çayan (soprano) – Berkay Toprak (piyano) – Gökhan Över (bass) – Burak Bulut (drums)

Dolce tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
29 Ocak Çarşamba
Saat:
21:30 ➔ 23:30
Ücret:
45 TL
Etiketler:
  

Mekan

Shelter
Kavaklıdere Mahallesi, Bestekar Cd No38/A
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X