Yükleniyor Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.
Duo Blanc & Noir | Çağdaş Sanatlar Merkezi
17 Ekim 2017 @ 19:30 - 22:00
Ücretsiz

Selin Şekeranber & Yudum Çetiner’den oluşan Duo Blanc & Noir konseri 17 Ekim Salı 19:30’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde…

Çağdaş Sanatlar Merkezi – Yaşar Kemal Konferans Salonu

Piyanist, Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner’in 1997 de başlayan müzikal yolculuğu 2008 yılından beri devam etmektedir. Zengin repertuarlarının yanı sıra Geleneksel Türk müziğini ve klasik batı müziğini harmanlayan renkli ve orijinal bir müzikal anlayışla konserlerine devam eden genç sanatçılar iki piyano repertuarına yeni bir soluk katmayı başarmışlardır. Türkiye’de iki piyano yüksek lisans çalışmasını yapan tek ikili olma özelliğini taşıyan sanatçılar bu dalda Stuttgart Devlet Konservatuarından “Duo Piyano” bölümünden mezun olmuşlardır.

İkili, İsviçre Uluslararası Lozan Müzik Festival’inde katılarak büyük başarı elde ettiler. Ardında bu festivale 3 kez daha davet edildiler. İstanbul Bosch Genç Klasikçiler Festivali’nde açık hava konser serisinde yer alan ikili Ankara, İzmir, İstanbul, Afyon ve Eskişehir’de solo konserler verdiler.

İtalya’da düzenlenen “Ibla Grand Prize World Music Competition” yarışmasına katılan tek Türk piyanistler olarak 200 yarışmacının arasından sıyrılarak “Jüri Özel Ödülü” almaya hak kazandılar. Bu başarının ardından birçok yerden davet alan ikili Stuttgart Typisch Türkisch Festivaline ve Hoch Am Trum Müzik Festivaline ve Uluslararası Fransa Belfort Müzik Festivali ve son olarak PianoCity Milano festivaline katılarak seyirci ile buluştular. Estonya Tallinn Müzik ve Sahne Sanatları Akademisine davet edilen ikili burada hem konser hem de ustalık sınıfları verdiler. Stuttgart Filarmoninin “Beethoven Saal” salonunda Orchesterverein ile konser gerçekleştiren ikili Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Senfoni orkestrası ile iki piyano konçertolarını seslendirdiler.

İkili 2016-2017 sezon finalini Münih Filarmoninin salonunda Carl Orff –Carmina Burana eserini iki piyano versiyonunu Stuttgart Percussion Ensemble ile beraber Bayern Filarmoninin daimi şefinin yönetiminde seslendirdiler. Estonya Tallinn Müzik Akademisine davet edilen piyanistler burada konser ve ustalık sınıfları verdiler.

İtalya’nın en ünlü festivallerinden biri olan PianoCity Milano festivaline katıldılar. Fazıl Say’ın Kara Toprak eserinin iki piyano aranjmanını Almanya’nın en prestijli basım evlerinden olan Schott’dan çıkartarak ilk albümleri Essence of Piano Duo’da da bu esere yer verdiler. Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşen birçok konser ile çalışmalarına devam etmektedirler.

Konser Programı
M. Moskovski Foreign Parts 0p.23 Rusya – Almanya – Polonya – Macaristan
F. Schubert “Fantasy D940 fa minör
Fazıl Say “İstanbul’da Kış Sabahı”
J. Brahms Macar Dansları No. 1-2-3-5

Konser arasızdır. Etkinlik ücretsizdir. Koltuklar numaralıdır. Yer fişlerinizi 09 Ekim 2017 Pazartesi gününden itibaren Çağdaş Sanatlar Merkezinden edinebilirsiniz.

İletişim Numarası: (0312) 468 21 05 (Şimdi Ara)
Etkinlikle ilgili soru ve rezervasyon için mekanın telefon numarasını arayabilirsiniz.

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.Duo Blanc & Noir
sen de alkışla
Bu etkinlik 413 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
17 Ekim 2017
Saat:
19:30 - 22:00
Ücret:
Ücretsiz
Etiketler:

Mekan

Çağdaş Sanatlar Merkezi
Çankaya Mahallesi, 06540, Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Caddesi No: 4
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 468 21 05
Mekanın İnternet Sitesi

Organizatör

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?