Yükleniyor Etkinlikler
Nefes
  • Bu etkinlik geçti.
Emin Fındıkoğlu Quartet | SAMM’s bistro
16 Mart Cumartesi @ 20:30 - 23:30

Etkinlik Navigation

Emin Fındıkoğlu Quartet 16 Mart akşamı Samm’s bistro sahnesinde.

Türkiye caz panoramasında birçok önemli müzisyene ev sahipliği yapan SAMM’s bistro, ses getirecek bir konsere daha imza atıyor. 16 Mart 2019 Cumartesi akşamı, efsane caz müzisyeni Emin Fındıkoğlu fark yaratan, heyecan veren yeni projesi ile sahnemizde olacak; genç vokalist Zeynep Kuyumcu’nun ayrıcalıklı stili ile yorumladığı caz standartları ve sambalara, Duru Tuna (alto saksofon) ve Barış Ertürk (tenor saksofon) eşlik edecek. Emin Fındıkoğlu’nun piyanosu ile sürüklediği bu gitarsız, bassız, davulsuz topluluğun ritmik zenginliği sizi benzersiz bir müzikal yolculuğa çıkaracak. Rezervasyon için gecikmeyin.

Emin Fındıkoğlu, Berklee Müzik okulunda burslu okudu. 1970’te The Rhythm Section adlı lokali açtı. Müzik direktörlüğü yaptı. Avrupa’da çalan topluluklarda yer aldı. 70’lerde İstanbul’un tek caz grubu olan Emin Fındıkoğlu – Onno Tunç ikilisi olarak etkinlikler gerçekleştirdi. 1980’den başlayarak Bodrum’da çaldı, caz kulübü kavramının yerleşmesine katkıda bulundu. BİLSAK’ın oluşumuna katıldı, BİLSAK Caz Center’ın açılmasında rol oynadı ve Uluslararası BİLSAK Caz Festivalinin müzik direktörlüğünü üstlendi. Tuna Ötenel ile oluşturdukları dörtlü, önemli müzisyenlerin katılımıyla Euphony adını aldı; topluluk 13 yıl aradan sonra Detant adıyla bir araya geldi ve CRR’deki konserlerin dışında, 6. İstanbul Caz Festivali ile 10. Akbank Caz Festivalinde yer aldı. 1997’de Müzikotek’in ısrarıyla albümler kaydetti; bu arada şarkıcılara daha çok eşlik etmeye başladı. 2015 yılında 22. İKSV İstanbul Caz Festivalinin sanatçıya sunduğu Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne teşekkür etmek için oluşturduğu Emin Fındıkoğlu +12 adlı büyük caz topluluğu festivallerde ve diğer sanatsal etkinliklerde yer aldı.
Rezervasyon:0312 447 90 00

Kurallar ve Notlar

+ Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

Emin Fındıkoğlu'nun tüm Ankara konserleri Ankara’nın konser, müzik ve etkinlik sitesi La Konser’de!

İletişim Numarası: (0312) 447 90 00 (Şimdi Ara)
Etkinlikle ilgili soru ve rezervasyon için mekanın telefon numarasını arayabilirsiniz.


Emin Fındıkoğlu tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
16 Mart Cumartesi
Saat:
20:30 - 23:30
Etiketler:
 

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

SAMM’s bistro
Uğur Mumcu Caddesi No : 19 G.O.P. Çankaya, Ankara
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 447 90 00
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?