Yükleniyor Etkinlikler
Milyon Bilet
  • Bu etkinlik geçti.
Fareler ve İnsanlar Oyunu    Ankara Yeni Sahne
16 Şubat Pazar ✱ 20:0022:00
35 TL

Fareler ve İnsanlar tiyatro oyunu Ankaralı izleyicisiyle buluşuyor.

Bu etkinlik için sınırlı sayıda 56 TL yerine 35 TL'ye indirimli bilet seçeneği bulunmakta. Satın almak için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

İndirimli Bilet Al
İndirimli Bilet Al
İndirimli Bilet Al

Merhameti, dostluğu arkadaşlığı ve sevgiyi işleyen bir hikaye! Hikayemizde ki Lennie, gücü, George sa, zekayı temsil eden, iki birbirini tamamlayan karakterin kurduğu dostluk, arkadaşlık anlatılır. Birbirinden başka kimsesi olmayan bu iki arkadaştan Lennie zeka özürlü ancak çok güçlü bir karakterdir. Arkadaşı George ise zeki ancak çelimsiz biridir. Bu iki arkadaş çiftliklerde ırgatlık yaparak hayatlarını kazanırlar. Lennie yumuşak nesneleri okşama gibi bir tiki vardır. Pamuklu nesneleri ,bulamazsa fareyi ,tavşanı okşar! Okşarken de farkında olmadan hayancağızları öldürür! Sürekli George’un başına türlü işler açan Lennie bir gün çalışmak için gittikleri çiftliğin kahyasının eşinin saçları gözü takılır! Kızın saçlarını, tikinden dolayı dokunmak isterken, okşarken farkında olmadan kızın boynunu kırarak öldürür ve korkudan dağlara kaçar! Tüm çiflik çalışanları onu yakalayıp linç etmek için peşine düşer! George, her kez den önce davranır Lennieyi dağlarda bulur! Çiflik çalışanları da linç etmek üzere bulundukları yere çok yaklaştıklarını fark eder. Lennie’nin acı çekmemesi için George’nin bir şey yapması gerekmektedir. Ama ne ? Çiflik çalışanları Lennie’yi linç ederek öldüreceklerini bildiğinden George Lennie ile en sevdiği, hayalini kurdukları çifliğin hikayesini anlatırken, silahını çekerek sırtından tek kurşunla göz yaşları içerisinde öldürür! Merhametin ve dostluğun önemini etkileyici ve duygulu bir şekilde anlatan oyun yüz temel eser arasında yer alan, dram türünde önemli bir dünya klasiğidir…!

Yönetmen: Muhammet Emin Kutluca
Yazan: John Steinbeck
Uyarlama: Beşir Çakmak
Reji: Ozan Ali Korkut

Oyuncular 
Muhammet Emin Kutluca, Rıdvan Topal, Beşir Çakmak, Mehmet Göre, Elif Karagöz, Ozan Ali Korkut, Gülden Gürlek, Muhammet Yonca, Can İbrahim Atlığ, Görkem Kenanoğlu, Yılmaz Genç, Necla Bilgen, Alper Tunga Olcayto, İlteriş Olcayto, Can Kaplan, Batuhan Ceren, Ali Osman Yaşar

Program

16 Şubat 20:00 / Ankara Yeni Sahne 35.00 TL
29 Şubat 20:00 / Dört Mevsim Tiyatro Salonu 35.00 TL

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı yoktur.

Rezervasyon ve Bilgi: (0312) 939 63 53
Detaylar

Tarih:
16 Şubat Pazar
Saat:
20:00 ➔ 22:00
Ücret:
35 TL
Etiketler:
   

Mekan

Ankara Yeni Sahne
Kızılay Mahallesi, Menekşe-1 Sk. 8/A
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 939 63 53
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X