Yükleniyor Etkinlikler
Milyon Bilet
  • Bu etkinlik geçti.
Garip    Kulis Sanat
15 Şubat Cumartesi ✱ 20:3022:00
20 TL

Garip oyunu Kulis Sanat sahnesinde Ankaralı tiyatroseverlerle buluşuyor.

Bu etkinlik için sınırlı sayıda 25 TL yerine 20 TL'ye indirimli bilet seçeneği bulunmakta. Satın almak için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

İndirimli Bilet Al

Garip akımının baş temsilcisi, edebiyata yeni bir soluk kazanmış Orhan Veli Kanık şiirlerini Emre Yurttakalın’ın sesinden dinlemeye ne dersiniz?

Şiir olmayan yerde insan sevgisi de olmaz. İnsanı insana ancak şiir sevdirir. Yoksa cinayetler alır yürür. İnsan, insan yüzüne bakamaz olur. Şiir; büyük laflar, sözde büyük düşünceler, sahte vatanperverane lakırdılar, boş ahlak kaideleri değildir.

Şiir insanı insana yaklaştıran şeydir. Harpler şairsizlikten çıkar. Cinayetler şiirin okunmadığı yerlerde işlenir. Kuvvetli insan, şiir sevmediği için zayıf insanı döver. Bir delikanlı Orhan’ın şiirlerini okumuşsa içi titremeden, gözü yaşarmadan insana, ağaca, kuşa, taşa, toprağa, Ankara’ya, İstanbul’a bakamaz; kaldırımına tüküremez, ağacını kesemez; sokakta kendi halinde, sakalı ağarmış, paltosu yırtık, üfürsen uçacak bir adamın -Süleyman Efendi budur diye- eline sarılmadan edemez olur.

Orhan’ın şiirini okuyan kız, erkek, kimseyi öldüremez, kimseye sövemez.

Uyarlayan: Emre Yurttakalın
Yöneten: Mithat Erdemli
Oyuncu: Emre Yurttakalın

Program

15 Şubat 20:30 / Kulis Sanat 20.00 TL
27 Şubat 20:30 / Kulis Sanat 20.00 TL

Not + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı yoktur.Detaylar

Tarih:
15 Şubat Cumartesi
Saat:
20:30 ➔ 22:00
Ücret:
20 TL
Etiketler:
 

Mekan

Kulis Sanat
Bahcelievler 62. Sok. No:32
Ankara, / Ankara
+ Google Haritalar

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?


X