Yükleniyor Etkinlikler
Nefes
  • Bu etkinlik geçti.
Gülçin Ergül | Milyon Kafa Pub
14 Şubat Perşembe @ 21:30 - 23:30
30 TL

Etkinlik Navigation

Gülçin Ergül “Akustik Aşk Şarkıları” ile sevgililer gününde Milyon Kafa Pub sahnesinde.

Şarkıcı, söz yazarı, dansçı, koreograf, oyuncu. 30 Ekim 1985, İstanbul doğumlu. İlkokul yıllarında Pera Güzel Sanatlar Akademisinde piyano eğitim almaya başladı. Bu arada Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve Çocuk Balesi Topluluğuna ve Çocuk Korosuna seçildi. Çocuk oyuncu olarak Kuşadam ve Prens, Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kral ve Ben, Midas’ın Kulakları ve Turandot gibi oyunlarda uzun yıllar performans sergiledi. Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde tamamladı. AKM çocuk balesinde yedi yıl görev yaptı. Yüksek lisans öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümünde tamamladı.

Kız grubu (girl-band) kurma hayalini 2004 yılında, AKM ve üniversitede tanışmış olduğu arkadaşları Eren Bakıcı, Yasemin Yürük ve Cemre Kemer ile gerçekleştirdi. Hepsi grubu ile üç albüm ve 2 single çalışması yaptı. Bu albümleriyle hayranlarından tam not aldılar. Hepsi grubundan 2009 yılında ayrılarak solo albüm çıkarma yolunda çalışan Gülçin, 2011 yılında Avrupa Müzik etiketiyle ilk solo maxi single’ını “Bravo” adıyla hayranlarıyla buluşturdu. Çalışmada, “Bravo”, “Yastıklara Sarılıp Yatar mıydın” ve “Ara ara” isimli söz ve müzikleri kendine ait olan şarkılar yer aldı. İlk klibini, Bilboard Türkiye’de bir numara olan TTNET Müzik’te en çok dinlenilen şarkı olan “Ara Ara” adlı şarkıya çekti.

Çalıştığı firmayı değiştiren sanatçı, 2015 yılına kadar albüm çalışması yapmadı. Bir röportajında bu süreci şöyle değerlendirmektedir: “Arada albüm çalışması yaptım, ama sözleşmenin bittiği döneme denk geldi. Sözleşmeyi yenilemediğim için çıkaramadım. Bu yüzden onu çöpe atıp baştan başladım. Albüm yapmadığım dönemde çok fazla canlı performans yaparak sahne aldım. Bir grupla beraber İngilizce funk müzik söyledim.”

2015 yılında yeni firması Arpej etiketiyle “Bir Tanecik Aşkım” maxi single’ını çıkaran sanatçı bu çalışmada ilk klibini “Bir Tanecik Aşkım” adlı şarkıya çekti.  Albümde şarkıcının acapelle, İngilizce remiks ve rock remiks versiyonları yer aldı. Sanatçı şarkının İngilizce versiyonu olan “My One And Only Love”un yurtdışı müzik piyasalarında da yayınlanacağını söyledi. Gülçin, çıkış şarkısının hikayesini şöyle anlatmaktadır: “Yaşadıklarımdan yola çıkılarak yazılmış, gerçek hikayesi olan bir parça. Klipte de bu hikayeyi aynı şekilde yansıtmaya özen gösterdik.”

Uzun yıllar tüm dünyadan çok sayıda önemli koreograf ve eğitmen ile birçok dans tarzında çalıştı.  Kreatif dansçı olarak dans ettiği çağdaş işlerin yanı sıra, koreograflık üzerine çalıştığı dans kompozisyon projelerinden bazılarını sahneledi. 2006 yılında Pepsi reklamlarında oynadı, 2007 yılında ise iki sezon yayınlanan “Hepsi 1” dizisinde Gülçin karakterine ruh verdi. Sanatçı ayrıca 2009 yılında Show TV’nin jenerik müziklerini de seslendirdi. 2013 yılında Trendy, Dream You, WoMen gibi dergilerde kapak kızı oldu. Star TV’nin jenerik müziğini seslendirdi.

Albümleri (Hepsi Grubuyla birlikte): Hepsi Bir – 2005, Hepsi 2 – 2006, Tempo – 2006, Şaka (10+1) – 2008, Winx Club: Kayıp Krallığın Sırrı – 2008.

Solo Albümleri: Bravo – 2011, Bir Tanecik Aşkım – 2015.

Kurallar ve Notlar

+ Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.


Gülçin Ergül tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
14 Şubat Perşembe
Saat:
21:30 - 23:30
Ücret:
30 TL
Etiketler:
   

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

Milyon Kafa Pub
Bahçelievler Mah. Azerbaycan Cad. No:41 Bahçelievler
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?