Yükleniyor Etkinlikler
Jehan Barbur | IF Performance Hall
6 Kasım Çarşamba @ 22:00 - 00:30
30 TL Bilet Al

KALAN SÜRE

1910897
DD
gün
HH
saat
MM
dakika
SS
saniye

Jehan Barbur sevilen şarkılarıyla IF Performance Hall sahnesinde.

Bu konser için sınırlı sayıda 40 TL yerine 30 TL'ye indirimli bilet seçeneği bulunmakta. Satın almak için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

İndirimli Bilet Al
İndirimli Bilet Al
Not: + Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
Jehan İstiklal Barbur 12 Nisan 1980’de Lübnan, Beyrut’ta doğmuştur. Hıristiyan Arap asıllı Türk şarkıcı ve şarkı yazarıdır. Ailesi iç savaş sebebiyle Jehan Barbur henüz 2 yaşındayken Lübnan’dan İskenderun’a göç etmiştir. Beyrut’ta doğduktan sonra tüm çocukluğu İskenderun’da geçmiştir. İlk ve orta eğitimini İskenderun’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için 1998 yılında Ankara’ya gitmiştir. 2002 yılında Ankara’da Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Burslu okuyan Jehan Barbur, üniversite yıllarında amatör olarak tiyatro ve müzikle ilgilenmiştir. Mezun olduktan sonra 2002 yılında Ankara’dan İstanbul’a taşınmıştır. Canlı müzik yapılan mekanlara giderek müzisyenlerle tanışmaya çalışmıştır. İki yıllık arayışının ardından bir grup ile canlı müzik yapmaya başlamıştır. Aynı mekanda dört yıl boyunca performansını sergileyen Jehan Barbur, burada devam ettiği süre boyunca kendisine ait bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Daha sonrasında bir arkadaşı aracılığıyla Bülent Ortaçgil ile tanışmıştır. Bülent Ortaçgil demolarını dinlemiştir ve Jehan Barbur’a albüm çıkarması gerektiğini söylemiştir. Altı aylık bir sürenin ardından “Uyan” adlı ilk albümünü çıkarmıştır. “Asi” ve “Sır Gibi” dizi şarkılarını seslendirmiştir. “Gece Sesleri” adlı dizisinin şarkılarından birini Özgür Çevik ile birlikte söylemiştir. Zuhal Olcay’ın “Aşk’ın Halleri” albümünde yer alan “Şermin” isimli şarkının sözlerini yazmıştır. 2010 yılında gösterime giren Tİ Tiyatronun “Ayışığı Tarifesi” oyununun müziklerini yazmıştır. 2011 yılında “Şems! Unutma!” tiyatro oyununun müziklerini bestelemiştir. Bu oyun, 11. Direklerarası Tiyatro Seyirci Ödülleri kapsamında “En İyi Özgün Müzik” dalında birincilik ödülüne layık görülmüştür. Aynı zamanda yine “Şems! Unutma!” adlı tiyatro oyunu ile Jehan Barbur, 2012 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde, “En İyi Tiyatro Sahne Müziği” dalında üç adaydan biri olarak gösterilmiştir. Müzik hayatının yanısıra, edebiyat dergilerine yazılar yazan Jehan Barbur, kısa öykü, şiir ve fotoğraflara yazılmış yazılardan oluşan “Çatıdaki Çimenler-Sen’e Yazılar” kitabını çıkarmıştır. Daha sonrasında iki kitap daha çıkarmıştır. Şimdilerde ise OTDERGİ için yazılar yazmaya devam etmektedir.

İletişim Numarası: (0312) 418 95 06


Jehan Barbur tüm konserleri


Detaylar

Tarih:
6 Kasım Çarşamba
Saat:
22:00 - 00:30
Ücret:
30 TL
Bilet Al
Etiketler:
    

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Mekan

IF Performance Hall
Tunus Cad. No: 14/A Kavaklıdere
Çankaya, / Ankara
(0312) 418 95 06
Mekanın İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?