Yükleniyor Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.
Kadınlar Günü Piyano Resitali | Çağdaş Sanatlar Merkezi
6 Mart Çarşamba @ 19:00 - 20:30
20 TL - 50 TL Bilet Al

Etkinlik Navigation

Uluslararası ödüllü piyanist ve piyano öğretmeni Zena (Kseniia Prostitova), müziğe aşık ve yetenekli genç piyanist ve öğrencileri Arda Büyükgüral ve Özgür Haran ile aynı sahnede.

Dünya kadınlar gününe özel, Chopin, Liszt, Rahmaninov ve Debussy gibi ünlü bestecilerin klasik müzik eserlerinden, en seçkin ve güzel caz eserlerine, “Sarı Gelin”, “İzmir Marşı” gibi Türk eserlerinin piyano emprovizasyon ve varyasyonları, piyanistlerin kendi bestelerine kadar zengin ve geniş bir içerikle, piyanistler, 6 Mart’ta Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde dinleyicilerinin karşısına çıkıyorlar.

Zena (Kseniia Prostitova)

“Piyanoyu Konuşturan Piyanist”, “Piyano Cengaveri” gibi birçok yakıştırmaya layık görünen Rus asıllı piyanist, geniş repertuvarını icra ederken, esere göre çelikleşen ve kadifeleşen parmakları ile en iyi yorumcular arasında gösterilmektedir. Piyano virtüözü Zena, yeteneği, deneyimi ve müzikal bilgisi ile tüm zamanlarda bestelenmiş, klasik, caz ve popüler müzikleri kusursuzca icra etmektedir. Moskova Devlet Konservatuvarı’nda Profesör Sergei Dorensky ve Nikolai Lugansky’nin öğrencisi olan Zena, ulusal ve uluslararası 20 yarışmaya katılıp hepsinde de ilk üçe girmiş ve önemli şefler ve salonlarda yaklaşık 200 konser vererek çeşitli konçertolar seslendirmiştir. Petersburg Kültür ve Sanat Üniversitesi piyano öğretmenliği, 2015 yılından itibaren de Bilkent Üniversitesi ve verdiği özel piyano dersleriyle eğitimcilik kariyerine de devam etmektedir.

Özgür Haran

2017 yılından beri İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde eğitimini devam ettirmekte olan Özgür Haran 1,5 yıldır, Zena (Kseniia Prostitova)’dan piyano dersleri almaktadır. Bu süre zarfında merdivenleri üçer, beşer tırmanması ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan, çalışkanlığı azmi, kararlılığı ve her geçen gün katlanarak artan ve göz dolduran müzikal kalitesi ile önü ve ufku açık genç piyanistlerdendir. Sadece icra yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp, piyano emprovizasyonları ve beste çalışmaları ile de adından söz ettiren Özgür Haran, eğitimi tamamlamasının ardından, müzik ve sanat camiası tarafından aranılan bir sanatçı olacağı aşikardır.

Arda Büyükgüral

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’nde eğitimine devam eden, Arda Büyükgüral, son yıllarda katıldığı uluslararası beste yarışmalarını kazanmayı adet edinmiştir. Yaklaşık 1 yıldır Zena (Kseniia Prostitova)’dan piyano eğitimi alan Arda, “mysterious” adlı piyano için yazdığı bir eserle Golden Key müzik festivalinden ve “dance of the moon” adlı piyano ve çello için bestelediği eserle Oskar Rieding beste yarışmasından birincilikle ayrılmıştır. Genç yaşına rağmen piyano eserlerini büyük bir kolaylık ile icra etmesi, müzikal ruhu ve kalitesi, yaptığı besteleri ve çello performansı ile önümüzdeki yılların parlayan yıldızları arasında gösterilmektedir.

Önemli Not: Yanyana biletler için aynı iletişim bilgilerini kullanmanızı rica ederiz.

İletişim Numarası: (0312) 468 21 05 (Şimdi Ara)
Etkinlikle ilgili soru ve rezervasyon için mekanın telefon numarasını arayabilirsiniz.

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.Kadınlar Günü Piyano Resitali
2 puan 1 kişi
Bu etkinlik 115 kez görüntülendi.

Detaylar

Tarih:
6 Mart Çarşamba
Saat:
19:00 - 20:30
Ücret:
20 TL - 50 TL
Bilet Al
Etiketler:
 

Mekan

Çağdaş Sanatlar Merkezi
Çankaya Mahallesi, 06540, Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Caddesi No: 4
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 468 21 05
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?