Yükleniyor Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.
Mevzu Presents: Hate Moss & Moon Illusion & Urvaerk & Okay Vivian | Telwe Performance Hall
15 Haziran Cumartesi @ 21:00 - 02:00
15 TL

Mevzu Records’un sunduğu punk gecesinde Hate Moss, Moon Illusion, Urvaerk ve Okay Vivian Telwe sahnesinde buluşuyor.

15 Haziran’da düzenlenecek gecede İngiltere’den misafir HATE MOSS ve kendisini yalnız bırakmayan MOON ILLUSION, URVAERK ve OKAY VIVIAN aynı sahneyi paylaşacaklar.. Mevzu Records işbirliği ile düzenlenen geceye herkes davetlimizdir..

HATE MOSS TURKEY MARATHONE #3

Mevzu Records bombalamaya devam ediyor!

Londra kökenli post-punk, electroclash ikilisi Hate Moss, 2019 Kasım’ında yapacağı Meksika turnesinden evvel Haziran ayında gerçekleştireceği Türkiye turuyla unutulmaz anlar yaşatacak!

Haziran 2018’de “Honey” adında yayınladıkları ilk teklinin ardından İngiltere, Brezilya ve İtalya’da turlayan ekip, Florence Tattoo Convention ve São Paulo’da düzenlenen Locomotiva Festival gibi organizasyonlarda yer alarak Rakta, Odradek, Menores Atos ve Boogarins gibi gruplarla aynı sahnede bulundu. Hate Moss şimdilerde Mayıs 2019’da yayınlamayı planladıkları “LIVE TWOTHOUSANDHATEIN” isimli ilk albümleriyle birlikte Birleşik Krallık ve Avrupa’da turlamaya hazırlanıyor.

Ankara’da Telwe’nin ev sahipliği yapacağı turnenin üçüncü ayağında Hate Moss’a, Ankara’dan son çıkan EP’leri “Dog Days” ile post-punk/indie oluşumu The Moon Illusion, elektronik, trip hop, downtempo triosu urværk ve deneysel ezgilerle süslenmiş dark ambient/elektronik pop çalışmalarıyla Okay Vivian eşlik edecek.

-Mevzu Records is at it again!

The London based post-punk, electroclash duo Hate Moss will be touring Turkey briefly in June, before their November 2019 Mexico tour, and it is sure to be an unforgettable experience!

After releasing their first single “Honey” in June 2018, the band toured in the UK, Brazil and Italy. They performed in events such as Florence Tattoo Convention and Locomotiva Festival in São Paulo, and shared the stage with other musical acts like Rakta, Odradek, Menores Atos and Boogarins. Nowadays, Hate Moss is preparing to tour the UK and Europe along with the release of their upcoming debut album in May 2019: “LIVE TWOTHOUSANDHATEIN”

Mevzu Records merch table will be available in the event.

Kapı Girişi: 15 TL
Kapı Açılış: 20:30

Lineup:

21:00 Okay Vivian
21:45 Urværk
22:30 Moon Illusion
23:30 Hate Moss

Okay Vivian

Okay Vivian ağır ritmler, dağılan vokaller, nefes ve fısıltı sesleriyle; gizin parça parça anılarından, yıkıcı ilişkilerden ve hareket edemese de eğilip bükülebilen yabani bitkilerden ilham alarak, kırılgan ve hipnotize bir atmosfer yaratıyor.

urværk

Urværk, Alper Önen, Mertkan Akçalı ve Ege Tülek’ten oluşan, gecenin doğurduğu karanlık tınıların ve loş ışıklardan akan renklerin nefes aldığı elektronik bir tan vakti öncesi projesidir. İlk EP’si Plastic Neverland’ı Table Records aracılığıyla 2018 yılında çıkartan ve EP’ye adını veren Plastic adlı şarkısıyla Audioban’ın Dark Pulse seçkisinde yer alan Urværk, yeni EP’si Rán’ı büyüleyici bir video deneyimi ile çok yakında yayınlayacak.

The Moon Illusion

2018 yılbaşı günü (tekrar) kurulan Moon Illusion, Gothic Rock, Shoegaze, Post-Punk Revival tınılarını birleştirmekte ve vokalde Tuna Akar, gitarda Mertkan Akçalı, basta Alper Önen ve davulda Taylan Gürler’den oluşmaktadır. Müziğinde karanlık hipnotize edici tınılara odaklanan TMI, sahnedeyken de kemik kırıcı arbedelerle varoluş sanrıları arasındaki sınırları zorlamaktadır.
Moon Illusion’ın ilk EP’si, Bedlam Stories’i yazdıkları ilk şarkı olan Coil’e çektikleri klip ile 2019 ilkbaharında yayınladılar. İkinci EP’leri Dog Days’i de şu günlerde sunan grup, bu EP’sini de Wound adlı şarkının klibiyle yayınladılar. İki EP’de Mevzu Records etiketi ile çıkmıştır.

Hate Moss

Haziran 2018’de “Honey” adında yayınladıkları ilk teklinin ardından İngiltere, Brezilya ve İtalya’da turlayan ekip, Florence Tattoo Convention ve São Paulo’da düzenlenen Locomotiva Festival gibi organizasyonlarda yer alarak Rakta, Odradek, Menores Atos ve Boogarins gibi gruplarla aynı sahnede bulundu. Hate Moss şimdilerde Mayıs 2019’da yayınlamayı planladıkları “LIVE TWOTHOUSANDHATEIN” isimli ilk albümleriyle birlikte Birleşik Krallık ve Avrupa’da turlamaya hazırlanıyor.

ETKİNLİKLERDE TACİZE İZİN VERMEYİN!

Bugüne kadar Mevzu Records ve Parazit Kolektif olarak yaklaşık 30 konser düzenledik. Bu konserlerin bazılarında ne yazık ki taciz olayları yaşandı. Organizasyonunu farklı oluşumların üstlendiği konserlerde de taciz olaylarına şahit olduk, katılım göstermediğimiz bir çok konser veya etkinlikte de taciz olaylarının yaşanmış olduğunu dinledik. Taciz olaylarının failleri etkinliğe dinleyici olarak gelmiş insanlardan, mekanın korumalarından, hatta mekanların baş işletmecilerine kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Taciz faillerine tek bir lafımız bile yok, o beyinsizlerin eğitilebileceğini zerre düşünmüyoruz. Ama tacizi yaşayanlara ve tacizin yaşandığında şahit olanlara şunları söyleyebiliriz:

– Her zaman ve her koşulda yanınızda olduğumuzu bilin.
– Herhangi bir şekilde tacize uğradığınızı düşünüyorsanız yanınızdakilere anlatın, organizasyona ulaşın hatta sahneye çıkın müziği durdurup yaşadığınız durumu anında açığa çıkartın, sonuçta müziğin ve eğlencenin devam etmesi tacizin yanında önem arz etmez. Hatta bunu sonradan öğrenmiş olmak bizi üzer çünkü böyle bir olay olurken biz eğleniyor olmak istemeyiz.
– Tacizciyi ne olursa olsun zamanı fark etmeksizin ifşa edin ki bundan sonraki etkinliklerimizde tacizcilere yer vermeyelim.
– Tacizi beyan etmenin zorluğunun farkındayız. Fakat olay soğumadan bize haber vermeniz müdahale edebilmemizi ve etkinlik içinde olası başka tacizleri de önlememizi sağlayabilir.
– İşletmenin sahip olduğu iktidar gücü sizi korkutmasın. Ne etkinliği düzenleyen insanlar, ne etkinlikte icra gerçekleştirenler, ne işletmenin güvenlik görevlileri ne de işletmenin işletmecileri veya diğer çalışanları… Biz onlardan her zaman daha fazlayız ve daha güçlüyüz. Anında vereceğimiz toplu tepkinin altından asla kalkamazlar.
– Tacizci her zaman kendini temize çıkaracak açıklamalarda bulunacaktır. Beyanınızın yalanlanacağından çekinip, iftira etmekle suçlanmaktan korkmayın. Tacize uğrayanın beyanı her zaman esastır. Çünkü bir hareketin mağdurda nasıl bir etki bıraktığını mağdurun kendisinden başkası bilemez. Tacize o an karşı koyamamış olsanız dahi durum böyledir, olayın dışardan nasıl göründüğü de önemli değildir.
– Tacizci en yakın arkadaşınız dahi olsa korumayın. Siz arkadaşınızın hiç öyle bir insan olduğunu düşünmeseniz de, onları çok iyi tanısanız da insanlar normalde hiç yapmadıkları şeyleri yapabilirler. Sizin sevdiğiniz insanları korumanız, mağdur olan insanlara zarar verir, olayların üstünü örtebilir, bir taciz yaptırımsız kalabilir.

Mevzu Records D.I.Y (kendin yap) ilkesini benimsemiş, multidisipliner bir harekettir. Bünyesinde gerçeklere gözünü kapatmayı reddeden, etrafta dönen büyük gösteri içinde yine de inatla kendi dansını etmek isteyen ve bunu yaparken de yok olmaya yüz tutmuş insani hislerden beslenen kişileri toplamayı hedef edinmiştir. Millet, ırk veya cinsiyet gibi yapay bariyerleri tanımayan bireylere ve topluluklara her zaman açıktır.

Kurallar ve Notlar

+ Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

İletişim Numarası: (0312) 433 54 54 (Şimdi Ara)
Etkinlikle ilgili soru ve rezervasyon için mekanın telefon numarasını arayabilirsiniz.Detaylar

Tarih:
15 Haziran Cumartesi
Saat:
21:00 - 02:00
Ücret:
15 TL
Etiketler:
  

Mekan

Telwe Performance Hall
Cumhuriyet Mahallesi, İnkılap Sk. 6/C
Çankaya, / Ankara
+ Google Haritalar
(0312) 433 54 54
Mekanın İnternet Sitesi

Sanatçı

Genel Bilgi: Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. Organizatörler, mekanlar ve sanatçılar etkinlik günü, başlama ve bitiş saatiyle ilgili nadiren de olsa değişiklik yapabilirler. Sitemizde yer alan çoğu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. La Konser Ankara'daki konserlerle ilgili bilgi sunan ücretsiz bir hizmettir. Bu etkinlikte herhangi bir organizatör görevi üstlenmemiştir. Size sunduğumuz bilgiler genel bir teyitten geçirilmektedir. Mekan kısmından etkinlikle ilgili sorularınızı ilgili mekana iletebilirsiniz.

Etiketler:
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?